Šādi priekšlikumi minēti konceptuālajā ziņojumā "Par iespējām ieguldījumu stimulēšanai un finansējuma dažādošanai sociālajos uzņēmumos, lai veicinātu to izaugsmes iespējas ilgtermiņā", kas otrdien, 11. jūnijā, izskatīts un pieņemts zināšanai valdības sēdē.
Labklājības ministrs Uldis Augulis uzsver, ka “lai mazinātu darbaspēka izmaksu slogu sociālajiem uzņēmējiem un stimulētu aktīvāk iesaistīties sociālajā uzņēmējdarbībā, esam plānojuši attīstīt kompensāciju programmu darba devējiem papildus jau esošajām - valsts sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu kompensācijām un slimības naudas apmaksai par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu, kā arī attīstīt jaunus atbalsta veidus darbaspēka izmaksu kompensācijai par mazāk produktīvu darbinieku nodarbināšanu.”
Tāpat iecerēts organizēt izglītojošu un konsultatīvu pasākumu kopumu, tai skaitā, nodrošināt esošajiem un potenciālajiem sociālajiem uzņēmumiem apmācības un biznesa konsultācijas par sociālā biznesa attīstības, investoru piesaistes un savu pakalpojumu un preču virzības tirgū jautājumiem, lai veidotu lielāku sociālo ietekmi radošu sociālo biznesu.
Latvijā šobrīd ir 208 sociālie uzņēmumi, tajos strādā vairāk nekā 1600 cilvēki. Sociālo uzņēmumu mērķis ir ne tikai nodarboties ar uzņēmējdarbību, bet arī radīt sociālo ietekmi un risināt kādu sociālu problēmu vai radīt labumu sabiedrībai. Sociālo ietekmi uzņēmumi rada, nodarbinot cilvēkus no dažādām sociālās atstumtības riska grupām, kā, piemēram, cilvēkus ar invaliditāti. Tāpat sociālo ietekmi rada, uzlabojot dzīves kvalitāti sabiedrības grupām, kuru dzīvi ietekmē sabiedrībai būtiskas problēmas, vai veicot citas sabiedrībai nozīmīgas darbības, kas rada ilgstošu pozitīvu sociālo ietekmi.