DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Latvijas ES fondu komunikācija tiek atzinīgi novērtēta Eiropas līmenī

Šonedēļ Latvijas Eiropas Savienības (ES) fondu komunikācijas speciālisti piedalījās ikgadējā Eiropas Komisijas (EK) organizētajā ES fondu komunikatoru forumā INFORM EU Hanoverē, kurā prezentēja Latvijā ieviestās komunikācijas kampaņas un aktivitātes par ES fondu projektiem. Latvijas komunikācijas kampaņas astoņu valstu konkurencē pārliecinoši tika novērtētas ar pirmo vietu.

EK organizētais INFORM EU forums ik gadu pulcē ap 300 ES fondu komunikācijas speciālistu no visām ES dalībvalstīm. Forums ir ES mēroga komunikācijas speciālistu tīkls, kas atbild par ES fondu komunikāciju. Tīkla galvenais mērķis ir veicināt ES dalībvalstu un reģionu kompetenci ES komunikācijas, pamanāmības un pārredzamības jomā, vienlaikus nodrošinot sadarbības platformu starp EK un ES dalībvalstīm.

Lai arī Latvijā, salīdzinot ar citām ES dalībvalstīm, ES fondu komunikāciju nodrošina neliels komunikācijas speciālistu skaits, ieviestās aktivitātes ir lielā skaitā un izceļas ar savu kvalitāti un radošo pieeju. ES līmenī esam pozitīvi novērtēti vairākkārtīgi, un arī šoreiz ir gandarījums par augsto atzinību. Vienlaikus ES līmenī novērtē arī Latvijā ieviesto ES fondu komunikācijas vadības un koordinācijas sistēmu,” norāda Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta ES fondu nacionālā komunikācijas koordinatore Ieva Gaigala.

Šī gada forumā astoņām dalībvalstīm – Vācijai, Igaunijai, Zviedrijai, Luksemburgai, Itālijai, Beļģijai, Latvijai un Interreg pārrobežu sadarbības programmai – bija uzdevums trīs kārtās prezentēt savā valstī ieviestās komunikācijas kampaņas un pasākumus, tādējādi daloties ar labo praksi ES fondu projektu komunikācijas nodrošināšanā. Latvijas pārstāvji saistošā veidā prezentēja Labklājības ministrijas ieviesto sociālo komunikācijas kampaņu – “Iekāp otra kurpēs!”, kas veltīta ES fondu finansētajiem deinstitucionalizācijas projektiem Latvijā, un citas aktivitātes.

Lai palīdzētu ātrāk pārvarēt šķēršļus, kas traucē attīstīt iekļaujošu sabiedrību, ar ES fondu finansiālu atbalstu (Eiropas Reģionālās attīstības fonds – 48 miljoni eiro, Eiropas Sociālais fonds – 49 miljoni eiro) Latvijā tiek īstenoti deinstitucionalizācijas projekti, kuru ietvaros daudzās vietās Latvijā ir un tiek veidotas jaunas, cilvēku vajadzībām daudz atbilstošākas pakalpojumu sniegšanas vietas, kā arī tiek sniegti sabiedrībā balstīti pakalpojumi, kas dod iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un arī bērniem, kas ir spiesti dzīvot ārpusģimenes aprūpē, integrēties sabiedrībā.

Neizpratne, aizspriedumi un no tā izrietošā noraidošā sabiedrības attieksme ir lielākā barjera cilvēku ar invaliditāti dzīvei ārpus institūcijām un arī pašas sabiedrības attīstībai – tā liek justies nepilnvērtīgiem un nereti veicina pašizolāciju. Lai atbalstītu bērnus ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenes, cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem un bez vecāku gādības palikušos bērnus, veicinot viņu pieņemšanu sabiedrībā, Labklājības ministrija īstenoja kampaņu, kurā aicināja “iekāpt otra kurpēs” jeb iejusties otra cilvēka situācijā, pirms atstumt un novērsties.

Sociālās kampaņas “Iekāp otra kurpēs!” video

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI