DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Notiks konference par brīvas darbaspēka kustības ietekmi uz darba tirgu Baltijas valstīs

Ceturtdien, 23. maijā, Eiropas Darba iestāde sadarbībā ar Labklājības ministriju un Nodarbinātības valsts aģentūru rīkos konferenci, kas veltīta Eiropas Savienības 2004. gada paplašināšanās 20. gadadienai. Galvenā uzmanība konferencē būs pievērsta tam, kā brīva darbaspēka kustība ir ietekmējusi darba tirgus Baltijas valstīs.

 

Konferenci atklās labklājības ministrs Uldis Augulis un Eiropas Darba iestādes izpilddirektors Kosmins Bojandžu (Cosmin Boiangiu).

Uldis Augulis atzīst, ka “kopš pievienošanās Eiropas Savienībai brīva darbaspēka kustība ir bijusi svarīga Latvijas iedzīvotājiem, un mūsu valsts vienmēr ir aizstāvējusi vienlīdzīgu attieksmi pret visiem Eiropas Savienības pilsoņiem. Arī daudzi Latvijas iedzīvotāji ir izmantojuši šo Eiropas Savienības doto iespēju un devušies strādāt ārpus Latvijas. Esmu pārliecināts, ka brīvu darbaspēka kustību nākotnē arvien mazāk ietekmēs tikai finansiāli apsvērumi, bet vairāk – iespējas profesionāli pilnveidoties atbilstoši savām interesēm un sapņiem.”

Konferences dalībnieku lokā ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas eksperti darbaspēka mobilitātes jautājumos un sociālo partneru pārstāvji, kuri diskutēs par to, kā brīva darbaspēka kustība un piekļuve vienotajam tirgum ir ietekmējusi Baltijas valstis, kādas ir bijušas priekšrocības un galvenie izaicinājumi. Tāpat konferences dalībnieki aplūkos aktuālo Latvijas, Lietuvas un Igaunijas darba tirgus situāciju, kā arī nākotnes tendences.

Papildus konferences dalībnieki pārrunās 2019. gadā izveidotās Eiropas Darba iestādes lomu, atbalstot dalībvalstis darbaspēka mobilitātes jomā pieņemtā Eiropas Savienības regulējuma piemērošanā un stiprinot nacionālo iestāžu ikdienas sadarbību. Uzmanība tiks pievērsta arī EURES tīkla darbībai Baltijas valstīs, īstenojot informatīvas aktivitātes un tādējādi veicinot izpratni par darbaspēka mobilitātes jautājumiem.

Tikšanās laikā pirms konferences labklājības ministrs Uldis Augulis un Eiropas Darba iestādes izpilddirektors Kosmins Bojandžu pārrunāja Eiropas Darba iestādes prioritātes un tās sadarbību ar Latvijas iestādēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI