Kopš 2020. gada ik gadu maijā ES atzīmē Eiropas daudzveidības mēnesi, lai pievērstu uzmanību dažādības un iekļaušanas nozīmei darbavietā un sabiedrībā. No 2023. gadā veikta ES pētījuma izriet, ka vairāk nekā puse ES respondentu uzskata, ka diskriminācija viņu valstī ir plaši izplatīta. Turklāt 21% respondentu norādīja, ka iepriekšējā gadā tikuši diskriminēti vai piedzīvojuši aizskaršanu. Latvijā kopumā situācija ir labāka nekā ES vidēji, taču tā tomēr nav pietiekama. Kā nozīmīgākos vai biežākos diskriminācijas veidus Latvijas iedzīvotāji norāda vecumu (cilvēks tiek uztverts kā pārāk vecs vai jauns 44%) un invaliditāti (37%). Tas ļoti izteikti izpaužas, kad cilvēks tiek pieņemts darbā.
12 video sēriju LM veido sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”, un tajos ir atspoguļotas tipiskas dzīves situācijas, kurās svarīga iekļaujoša attieksme pretstatā diskriminējošai. Tematiski sērija ietvers video par dzimumu līdztiesības situācijām, darba un kultūras piekļūstamību cilvēkiem ar dažādu veidu invaliditāti, stereotipu mazināšanu uz vecuma pamata, romu iekļaušanu un citiem diskriminācijas veidiem.
Šobrīd jau pieejami video par kultūras pasākumu pieejamību un suni pavadoni.
LM ir atbildīga par horizontālā principa “Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana” koordināciju. Pēc būtības tas nozīmē rūpēties, lai no ES fondiem atbalstītu tikai tādas darbības, kas mazina atstumtību, veicina iekļaušanu un līdztiesību sabiedrībā, un, finansējot infrastruktūru, nodrošinātu piekļūstamību personām ar invaliditāti.