DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Politiskais direktors piedalās E-PINE sanāksmē Stokholmā

2024. gada 20. un 21. maijā Stokholmā, Zviedrijā, Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors Andžejs Viļumsons piedalījās Baltijas valstu un Ziemeļvalstu Ārlietu ministriju politisko direktoru un ASV Valsts departamenta amatpersonu E-PINE (Paplašinātā partnerība Ziemeļeiropā / Enhanced Partnership in Northern Europe).

Sanāksmes uzmanības centrā bija nemainīgs un stingrs atbalsts Ukrainai. Politiskie direktori šajā kontekstā apmainījās viedokļiem par gaidāmo Miera samitu, kā arī bija vienisprātis par sankciju turpināšanu pret Krieviju, lai mazinātu tās spējas īstenot militāro agresiju pret Ukrainu. Tāpat tika pārrunāta gatavošanās NATO samitam Vašingtonā, kā arī aktualitātes attiecībā uz Krieviju, Indijas un Klusā okeāna reģionu, Ķīnu un Gruziju. E-PINE ietvaros notika arī neformāla tikšanās ar Baltkrievijas demokrātiskās kustības līderi Svjatlanu Cihanousku.

Informācijai

E-PINE iniciatīva iedibināta 2003. gadā, lai pastiprinātu ASV sadarbību ar Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionu. Šajā formātā Ārlietu ministriju politiskie direktori tiekas divas reizes gadā. E-PINE galvenie sadarbības virzieni ir drošības politika, attiecības ar kaimiņiem un ekonomisko attiecību attīstība.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI