DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Aicina piedalīties seminārā piespiešanas identificēšanai un mazināšanai psihiatrijā 

Publicitātes foto

Latvijas Universitāte (LU) aicina pacientu pārstāvjus, kā arī garīgās veselības aprūpes, tiesību un ētikas speciālistus trešdien, 15. maijā, piedalīties starptautiskā ekspertu seminārā "Piespiešanas identificēšana un mazināšana psihiatrijā: cilvēktiesībās balstīta pieeja un risinājumi". 

Semināra organizatoru mērķis ir apspriest iespējas samazināt un izskaust piespiešanu psihiatrijā, pacientu aprūpē un ārstēšanā, piemērojot cilvēktiesībās balstītu pieeju. Nozares eksperti analizēs cilvēktiesībās balstītas pieejas tiesiskos un ētiskos principus, kā arī izgaismos Latvijā un citās Eiropas valstīs pastāvošo piespiešanas praksi un tās ietekmi. Pasākuma dalībnieki prezentēs labas prakses piemērus un risinājumus piespiešanas mazināšanai, kā arī izskatīs "FOSTREN" akcijas ziņojuma projektu, kurā ietvertas rekomendācijas Eiropas psihiatrijas iestādēm piespiešanas mazināšanai. 

Seminārā piedalīsies vairāk nekā 20 "FOSTREN" akcijas dalībnieki - Eiropas valstu pacientu pārstāvji, garīgās veselības aprūpes, pacientu tiesību un ētikas eksperti.  

Ārstniecības personas par dalību seminārā  saņems 8 tālākizglītības punktus.  

Dalībnieku skaits klātienē ir ierobežots, tādēļ iespējama attālināta dalība pēc iepriekšējas reģistrācijas. Interesenti aicināti pieteikties līdz 2024. gada 10. maijam, rakstot e-pastu  solvita.olsena@lu.lv ar norādi "Fostren pieteikums" un minot vēlamo dalības veidu - klātienē vai attālināti. Ja reģistrēto dalībnieku skaits klātienē būs lielāks par pieļaujamo, organizatori piedāvās attālinātu dalību. 

Seminārs notiks trešdien, 15. maijā, LU Zinātņu mājas 301. auditorijā. Pasākumu LU rīko Eiropas Savienības "COST" aktivitātes "FOSTREN" un Latvijas Zinātnes padomes fundamentālo un lietišķo pētījumu projekta “Cilvēktiesībās balstīta pieeja pacientu ar garīga rakstura traucējumiem un ierobežotu lemtspēju ārstēšanā: tiesiskā, ētiskā un klīniskā perspektīva" ietvarā, projekta Nr. Lzp-2020/1-0397. 

Par “COST” aktivitāti “FOSTREN”  

“COST” ir Eiropas Savienības starptautiskās sadarbības programma, kas atbalsta zinātnieku un speciālistu sadarbību dažādās zinātnes un tehnoloģijas attīstības jomās Eiropā. Programma radīta ar mērķi atbalstīt galvenokārt pirms-konkurences pētniecību, kā arī pētījumus, kas risina aktuālas sabiedrības problēmas.   

“FOSTREN” ir “COST” programmas finansēta aktivitāte, kas izveidota, lai nodrošinātu ilgtspējīgu, daudznozaru pētnieku un inovatoru tīklu, kuri apņēmušies uzlabot izpratni par nepieciešamību samazināt piespiešanu garīgās veselības pakalpojumos. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI