DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Zemessardzes orķestra un ASV Gaisa spēku Eiropā orķestra koncerti “Stiprāki kopā” 

FOTO: ASV Gaisa spēku Eiropā orķestra un Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra koncertu afišas un publicitātes fotogrāfijas. 

No 3. līdz 5. maijam Latvijā viesosies Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā (USAFE) orķestris, lai kopīgos koncertos ar Latvijas Republikas Zemessardzes orķestri atzīmētu NATO alianses 75. gadadienu un Latvijas pievienošanās NATO aliansei 20. gadadienu, kā arī sveiktu Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienā.  

Koncerttūres “Stiprāki kopā” ietvaros abu orķestru mūziķi sniegs koncertus Rēzeknē un Jēkabpilī.  Divu izcilu diriģentu – majora Anda Kareļa un kapteiņa Braiena O’Donela (Brian O’Donnell) vadībā klausītāji dosies neparastā muzikālā ceļojumā, kurā skanēs iemīļota un daudzveidīga latviešu un amerikāņu pūtēju orķestru mūzika. Ieeja koncertos – bez maksas. 

4. maijā plkst. 11.00 abi orķestri piedalīsies Latvijas Neatkarības atjaunošanas 34. gadadienai veltītajā militārajā parādē Rēzeknē, bet plkst. 15.00 sniegs koncertu Latgales vēstniecībā “Gors”.  

5. maijā plkst. 16.00 orķestri aicina uz koncertu Krustpils kultūras namā, Jēkabpilī. 

Krāšņajā koncerta programmā iekļautās starptautiski atpazīstamās kompozīcijas radījuši amerikāņu komponisti Mortens Lauridsens (Morten Lauridsen), Džordžs Geršvins (George Gershwin), Luiss Prima (Louis Prima) un Džons Viljamss (John Williams). Latviešu mūziku koncertā pārstāvēs Amerikas latviešu komponiste Lolita Ritmanis, kā arī koncertam jaundarbus radījuši Zemessardzes orķestra mūziķi un komponisti Inga Meijere un Arvīds Keinis. Koncertā Rēzeknē orķestriem pievienosies arī lieliskais latviešu pianists Raimonds Petrauskis, atskaņojot solo Džordža Geršvina kompozīcijā “Rapsodija blūza stilā”, kurai aprit tieši 100 gadi kopš pirmatskaņojuma Ņujorkā. 

“Šis kopdarbs iezīmē vēl vienu pavērsiena punktu Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas ilgstošajā draudzībā. Izmantojot universālo mūzikas valodu, šie priekšnesumi kalpo kā apliecinājums transatlantiskās alianses nesalaužamajām saitēm, veicinot kopīgās demokrātijas, brīvības un miera vērtības. Mēs atkal apvienosimies, lai svinētu mūsu tautu neatslābstošo draudzību. Mūsu nevainojamā muzikālā sadarbība ne tikai demonstrē mūsu kopīgās vērtības, bet arī uzsver NATO sabiedroto kolektīvo spēku,” atzīmē Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēku Eiropā orķestra asociētais diriģents kapteinis Braiens O’Donels. 

“Ar Amerikas Savienotajām Valstīm esam plecu pie pleca ne tikai, stiprinot savas kaujas spējas, bet arī vienoti mūzikā. Mūzikas spēja pārvarēt valodas un kultūras barjeras izceļ tās universālo spēku. Mūsu kopīgie priekšnesumi ir emocijas, un emocijas veido attiecības un stiprina vienotību starp cilvēkiem. Demonstrējot abu orķestru bagāto kultūras mantojumu un izcilo sniegumu, mēs demonstrējam mūzikas spēku, kas palīdz pārvarēt atšķirības un stiprināt partnerību, lai panāktu mieru un labklājību pasaulē,” uzsver Latvijas Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents majors Andis Karelis. 

NATO tika dibināta pirms 75 gadiem 1949. gada 4. aprīlī, un 32 dalībvalstis apliecina savu apņemšanos aizsargāt vienai otru un katru centimetru sabiedroto teritorijas, iedzīvotājus, brīvību un demokrātiju. Latvija vienlaikus ar Igauniju un Lietuvu šai spēcīgākajai militārajai aliansei pievienojās pirms 20 gadiem. 

Turpinot Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestru un Amerikas Savienoto Valstu militāro orķestru tradīcijas, ieeja koncertos bez maksas. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI