DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

IPCC eksperti tematiskās ekskursijās iepazīs Rīgu 

Šonedēļ Rīgā viesojas ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) eksperti no vairākām pasaules valstīm, kuri ceturtdien piedalīsies tematiskās ekskursijās un tiks iepazīstināti ar dažādiem nozīmīgiem Rīgas objektiem, tostarp Uzvaras parku.  

"Rīga ar prieku sveic IPCC ekspertus no visas pasaules, kas šajā nedēļā apmeklē mūsu pilsētu. Rīgā notiekošie klimata pasākumi ir svarīgs solis, lai arvien vairāk apzinātos klimata pārmaiņu ietekmi uz pilsētām un to iedzīvotājiem. Viens no pasākumiem, kurš norisināsies, ir tematiskā ekskursija uz Uzvaras parku un citiem nozīmīgiem Rīgas objektiem, kas ļauj mums dalīties ar savu pieredzi un apzināt inovatīvus risinājumus klimata pārmaiņu jomā. Esam pārliecināti, ka sadarbība ar IPCC un citām starptautiskām organizācijām stiprinās mūsu centienus kļūt par vadošo pilsētu klimata jautājumu risināšanā,” uzsver Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks. 

Vēl IPCC eksperti apmeklēs Kalnciema kvartālu, Āgenskalna priedes un Āgenskalna tirgu, radošo kvartālu “Lastādija”, kā arī caur Rīgas parkiem dosies uz Vecrīgu.  

Sanāksmes dalībniekiem paredzētās tematiskās ekskursijas aptvers tādas tēmas kā urbānā mežsaimniecība, zaļo zonu loma biodaudzveidībā un gaisa kvalitātē, kultūras mantojums, urbānā zaļā arhitektūra, koka arhitektūra un pilsētvides revitalizācija.  

Savukārt piektdien, 19. aprīlī, Rīgas domē norisināsies seminārs “Klimata pārmaiņas pilsētās un pielāgošanās tām”, kurā IPCC eksperti iepazīstinās ar speciālo ziņojumu saistībā ar pilsētu pielāgošanos klimata pārmaiņām, jaunāko pētījumu datiem, tostarp zaļās infrastruktūras un arhitektūras nozīmi pilsētvidē.  

Kā ziņots, IPCC pārstāvji no 15.-19. aprīlim viesojas Rīgā, lai piedalītos dažādos klimata tēmai veltītos pasākumos. IPCC izveidota 1988. gadā, un tās galvenais uzdevums ir apkopot un analizēt zinātniskos pētījumus par klimata pārmaiņām un sniegt politikas vadītājiem ieteikumus attiecībā uz šo jautājumu. IPCC apvieno 195 dalībvalstis. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI