DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Aprēķināts videi nodarītais kaitējums par Latvijas jūras ūdeņos noplūdušo naftu no Būtiņģes naftas termināļa

Šī gada 7. februārī, Latvijas atbildīgie dienesti saņēma informāciju par naftas noplūdi no Būtiņģes naftas termināla Lietuvā. Pēc noplūdes Latvijas jūras ūdeņos tika konstatēti 2 piesārņojuma laukumi 0,24 km2 un 0,06 km2 platībā. Aprēķināts, ka kopējais Latvijas teritoriju sasniegušais naftas daudzums bija 0,09 m3 jeb 90 litri. Ņemot vērā meteoroloģiskos apstākļus, piesārņojumu jūrā savākt nebija iespējams.  

Rezultātā tika aprēķināts videi nodarītais kaitējums 9 106,37 EUR apmērā. Vienlaikus uzņēmumam jākompensē arī zaudējumi, kas radušies Latvijas valstij saistībā ar reaģēšanu uz piesārņojumu. Tādējādi Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēkiem tiks atlīdzinātas izmaksas par piesārņojuma vietas apsekošanu un novērošanu, kas kopā veidoja 823,31 EUR. 

AB “ORLEN Lietuva” kompensēs aprēķināto kaitējumu videi un zaudējumus, kas nodarīts Latvijas valstij. 

Kā ziņots, pie naftas pārstrādes uzņēmumam AB "Orlen Lietuva" piederošā Būtiņģes naftas termināļa Baltijas jūrā, 7. februārī, pārtrūkstot tankkuģa bojas pietauvošanās trosei, atvienojies šļūtenes savienojums un jūrā noplūduši ap 1400 līdz 1800 litru naftas. Notikuma vietā Lietuvas Jūras spēku meklēšanas un glābšanas kuģis savāca ap diviem kubikmetriem ūdens-naftas maisījuma, taču daļa piesārņojuma sasniedza arī Latvijas ūdeņus. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI