DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Rīgas lidosta trīs mēnešos apkalpojusi vairāk nekā 1,3 miljonus pasažieru

Publicitātes foto

Martā RIX Rīgas lidosta apkalpojusi 509 tūkstošus pasažieru jeb par 11 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš, liecina operatīvie dati par uzņēmuma darbību. Tiešo pasažieru skaits, salīdzinot ar pērnā gada martu, pieaudzis par deviņiem procentiem, pārsniedzot 410 tūkstošus pasažieru, bet pirmspandēmijas rādītāju tas pārsniedz par četriem procentiem. Kopš gada sākuma Rīgas lidostā apkalpoti vairāk nekā 1,3 miljoni pasažieru.

Tranzīta pasažieru skaits martā, salīdzinot ar 2023. gada martu, pieaudzis par 16 procentiem un sasniedzis 99,3 tūkstošus ceļotāju. Līdz ar to tranzīta pasažieru skaits martā Rīgas lidostā veidojis 19 % no visiem ceļotājiem. Pērnā gada martā tranzīta pasažieru īpatsvars bija 17 % no kopējā pasažieru skaita.

Mēneša laikā lidostā apkalpoti 4677 pasažieru, aviācijas kravu, tehniskie, biznesa un citi lidojumi jeb par 3 % vairāk nekā iepriekšējā gada martā.

282 tūkstoši jeb 55 % no apkalpotajiem pasažieriem martā lidojuši ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic”; 133 tūkstoši jeb 26 % izmantojuši Īrijas zemo cenu aviokompāniju “Ryanair”.

Kopš gada sākuma Rīgas lidostā apkalpoti vairāk nekā 1,3 miljoni pasažieru, no kuriem 1,06 miljoni jeb tikpat, cik 2019. gadā, lidojuši ar tiešajiem lidojumiem, savukārt 263 tūkstošiem ceļotāju Rīga bijusi pārsēšanās lidosta ceļā uz citiem galamērķiem.

Martā Rīgas lidostā apkalpota arī 1481 tonna aviācijas kravu, bet kopš gada sākuma – 3970 tonnas. Visvairāk gaisa kravu pārvadājusi “airBaltic”, kam seko “European Air Transport”, “FedEx” un “Finnair”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI