DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Rīgas lidostā atklāta Drosmes teritorija

Attēlā: Drosmes teritorija Rīgas lidostā un tās veidotāji.

Publicitātes foto.

Rīgas lidostas pasažieru terminālī atklāta jauna ekspozīcija “Drosmes teritorija”, kas veltīta izciliem Latvijas piedzīvojumu meklētājiem un viņu pasaules mēroga sasniegumiem. Savienojošajā galerijā pa ceļam uz C izlidošanas sektoriem turpmāk būs apskatāma Kārļa Bardeļa airu laiva un alpīnistu Kristīnes un Kristapa Liepiņu lielformāta kalnu fotogrāfijas. Tās papildinās videoekrānos skatāmas filmas par Bardeļa un Liepiņu ceļojumiem.

Ekspozīcijas centrālais objekts ir airu laiva “Linda”, ar kuru Kārlis Bardelis veica unikālu ceļojumu apkārt zemeslodei. Projekta Bored of Borders ietvaros viņš laikā no 2016. līdz 2024. gadam 2898 dienu laikā bez motora un burām noairēja vairāk nekā 46 000 kilometrus, šķērsojot okeānus un kļūstot par pirmo cilvēku pasaulē, kurš vienatnē airu laivā šķērsojis Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai. Seši viņa sasniegumi iekļauti Ginesa pasaules rekordu sarakstā.

Drosmes teritorijā apskatāmas arī alpīnistu Kristapa un Kristīnes Liepiņu lielformāta kalnu fotogrāfijas. Liepiņi ir vienīgais pāris pasaulē, kas divatā uzkāpis deviņās augstākajās Dienvidamerikas virsotnēs, un Kristīne ir vienīgā sieviete–alpīniste, kura tās sasniegusi. Kopumā Liepiņi uzkāpuši vairāk nekā 300 virsotnēs piecos kontinentos, no tām 22 ir augstākas par 5500 metriem un ir uzskatāmas par augstkalnu virsotnēm.

Izvēle veidot ekspozīciju Rīgas lidostā nav nejauša. “Rīgas lidosta ir vieta, kur satiekas pasaules gaisa ceļi, kur tiek sapņoti sapņi un dzimst idejas. Tāpēc lidosta ir vislabākā vieta, kur iepazīt divus lieliskus stāstus  par drosmīgiem sapņiem, kādus lielākā daļa no mums pat neuzdrošinātos sapņot. Lai stāsti, kas izstāstīti šajā Drosmes teritorijā, ikvienam liek pacelt galvu augšup un ieraudzīt virsotnes, sajust okeāna brīvību un piedzīvojumu elpu un izvirzīt drosmīgus mērķus ārpus ikdienišķā!,” Drosmes teritorijas atklāšanā uzsvēra lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Drosmes teritorija Rīgas lidostā tapusi sadarbībā ar biedrību “Bored of Borders”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI