DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latgalē pieciem tiltiem atjaunos dzelzsbetona konstrukcijas  

Latgalē pieciem tiltiem atjaunos konstruktīvos elementus, lai savlaicīgi novērstu ekspluatācijas laikā radušos defektus un palielinātu tilta kalpošanas laiku.   

Šonedēļ darbi jau sākti Ludzas, novadā, kur atjaunos tiltu pār Istras upi uz vietējā autoceļa Lauderi–Vecslabada–Šķaune (V545) (6,93. km), kā arī Rēzeknes novadā uz autoceļa Varakļāni–Nagļi–Žogoti (V592) (19,6. km), kur uzlabojumus veiks tiltam pār Rēzeknes upi. Darbus plānots pabeigt līdz jūnija beigām. 

Būvdarbu laikā pāri abiem tiltiem būs nodrošināta autotransporta un gājēju satiksme, bet jārēķinās ar ierobežojumiem: 

  • uz tilta pār Istru braukšanas ātruma ierobežojums – 40 km/h, platuma – 3 m; 
  • uz tilta pār Rēzeknes upi satiksmi organizēs pa vienu joslu ar pagaidu luksoforu. Ātruma ierobežojums 30 km/h, bet platuma – 3 m.  

Tilts pār Istras upi uzbūvēts 1971. gadā,  būvdarbu laikā tam remontēs betona virsmas laiduma, balstu, ietvju un atbalstsienu konstrukcijām, kā arī izbūvēs starpbalstu apbetonējumu un drošības barjeras. 

1966. gadā būvētajam tiltam pār Rēzeknes upi atjaunos betona virsmas laiduma, balstu, atbalstsienu konstrukcijām, uzbēruma nogāžu nostiprinājumu konstrukcijām, izbūvēs  malas siju un drošības barjeras. 

Maija otrajā pusē darbus sāks arī uz tilta pār Rēzeknes upi uz valsts galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) (107,22. km), kur paredzēts atjaunot bojātās barjeras, remontēt brauktuves konstrukcijas betona virsmu un deformācijas šuves. 

Šā paša būvdarbu līguma ietvaros diviem tiltiem atjaunos margas un barjeras, kas bojātas ceļu satiksmes negadījumos: ietves margas uz tilta pār Dubnu autoceļa Līksna–Kalupe–Vecvārkava–Rožupe (V678) 27,74. kilometrā; tilta pār Vārnieni drošības barjeras uz reģionālā autoceļa Balvi–Kapūne (P47) (11,40. km). 

Būvdarbus veic SIA Rīgas tilti par līgumcenu 492 720,19 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA Būvju profesionālā uzraudzība. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI