DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ievies iedzīvotāju iniciatīvas projektu Valmieras novadā

Publicitātes attēls

Lai sekmētu sabiedrības iniciatīvu un sabiedriskā labuma darbību Valmieras novadā, pašvaldībā jau trešo gadu tiek rīkots iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkurss. Tas veicina sadarbību starp pašvaldību un neformālām iedzīvotāju grupām, pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kā arī piesaista vietējos resursus un brīvprātīgo darbu sabiedriski nozīmīgu vajadzību risināšanā. 

Šogad projektu pieteikumi tiks gaidīti no 2024.gada 2. aprīļa līdz 23. aprīlim. Kopējais 2024.gada konkursam paredzētais finansējuma apjoms - 20 000 eiro. 

Aktuālais konkursa nolikums, pieteikuma veidlapa un citi dokumenti publicēti pašvaldības tīmekļvietnē. Iepazīsties ar tiem šeit: Iedzīvotāju iniciatīvas projekti 2024.  

Kas tev būtu jāzina par iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursu? 

  • Konkursa atbalstīto projektu aktivitātes īsteno projekta pieteicējs. 
  • Projektā no pašvaldības pieprasītā finansējuma apmērs nevarēs būt lielāks par 1000,00 eiro, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (PVN). 
  • Pretendents drīkst ieguldīt savu līdzfinansējumu projekta ieviešanai, taču pretendenta finansējums nedrīkst būt pašvaldības iestādes budžeta līdzekļi. 
  • Finansējumu piešķirs projektiem, kuru aktivitāšu norises vieta ir Valmieras novada administratīvā teritorija un kuru rezultātu ieguvēji ir Valmieras novada iedzīvotāji. 

Iedzīvotāju iniciatīvas mēdz būt ļoti dažādas, piemēram, pašaizsardzības nodarbības, radošās darbnīcas, vietas vēstures izpētes un stāstu pēcpusdienas, tradicionālo prasmju saglabāšanas un apgūšanas meistarklases, publiskās ārtelpas labiekārtošana, bērnu rotaļu iekārtu uzstādīšana un citi kopienām svarīgi projekti. Smelties iedvesmu un iepazīties ar 2022. un 2023. gada īstenotajiem projektiem iespējams šeit: Iedzīvotāju iniciatīvas projekti.  

Lai sekmīgi sagatavotos iedzīvotāju iniciatīvas projektu iesniegšanai, šī gada 8. aprīlī plkst. 17.00 Valmieras bibliotēkas 2. stāva zālē, Cēsu ielā 4, Valmierā aicinām uz informatīvu semināru par šādu projektu plānošanu, pieteikumu sagatavošanu un projektu ieviešanu. Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu konkursi@valmierasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 26495997. Aicinām sazināties arī, ja nepieciešams papildu atbalsts un informācija, taču dalība informatīvajā seminārā Valmierā nav iespējama. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI