DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

ES pilotprojekta ietvaros rada sabiedrības iesaistes platformu INTERLINK

Noslēdzies Eiropas Savienības pētniecības un attīstības programmas “Apvārsnis 2020” ietvaros realizēts projekts INTERLINK, izstrādājot koprades pārvaldības platformu sabiedrības iesaistes veicināšanai.

Lai sekmētu demokrātiskos procesus un veicinātu sabiedrības un valsts pārvaldības līmenī tādas vērtības kā uzticēšanos, taisnīgumu un atklātību, ir nepieciešams veicināt sabiedrības līdzdalību. Iedzīvotājiem jābūt iespējai ierosināt un attīstīt idejas savas dzīves uzlabošanai, piemēram, sabiedriskā transporta sistēmas uzlabojumus, pakalpojumus bērniem vai veidot enerģijas kopienas.

Pilotprojekta partneri no sešām Eiropas Savienības valstīm, Latviju pārstāvot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, cieši strādāja pie koprades iespēju radīšanas, kas visām iesaistītajām pusēm nodrošinātu dažādus rīkus un vienotu vidi ideju īstenošanai. Platforma piedāvā resursus, lai sasniegtu mērķus. Platforma attīstītu ciešāku sadarbību starp valsts pārvaldi, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Pilotprojekta rezultātā tika radīta INTERLINK platforma, kurā ir pieejami 77 dažādi digitālie resursi (Interlinkeri), kā piemēram, programmatūras, aplikācijas, vadlīnijas, veidnes un procesu uzbūve. Platforma nodrošina arī asistētu procesu, komunikācijas rīkus, ieteikumus un atbalstu.

Šī platforma tās tālākajā attīstībā var tikt izmantota valsts pārvaldes iniciatīvu koprades procesos gan iestāžu sadarbībai, gan koprades procesiem (dokumentu, vadlīniju, plānu, programmu u. c. dokumentu izstrādē), gan arī sadarbojoties ar iedzīvotājiem. Pilotprojekta ietvaros, iesaistītajām pusēm testējot platformu, gan digitālo centru pārstāvji, gan pašvaldību iestāžu darbinieki un iedzīvotāji bija ļoti ieinteresēti šādas platformas izmantošanā.

Papildu informācija par projektu: https://interlink-project.eu/media-kit/

INTERLINK (akronīms angļu nosaukumam Innovating GoverNment and Citizen Co-EliveRy for the Digital Single Market) ir 36 mēnešu projekts, kas sākās 2021. gada janvārī un beidzās 2023. gada decembrī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI