DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

“Digitālajā nedēļā” diskutēs par mākslīgā intelekta ietekmi un risku pārvaldību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aicina tiešsaistē sekot līdzi ekspertu diskusijai “Mākslīgā intelekta realitāte - risku pārvaldība un inovāciju veicināšana”. VARAM aicina ikvienu interesentu pieslēgties tiešraidei 15. maijā plkst. 10.00 ministrijas Facebook kontā.

Diskusijā piedalīsies šīs jomas eksperti: Gatis Ozols, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos; Aldis Ērglis, "Emergn" Latvijas uzņēmuma vadītājs; Elviss Strazdiņš, Digitālās drošības centrs; Pēteris Paikens, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta vadošais pētnieks; Uldis Zariņš, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos. Diskusiju vadīs Agate Ambulte, Digitālo inovāciju parka vadītāja.

Ņemot vērā mākslīgā intelekta strauji pieaugošo ietekmi, diskusijas laikā eksperti un dalībnieki apspriedīs dažādas tēmas, tostarp to, kam sabiedrībai jāgatavojas, mākslīgā intelekta tehnoloģijām turpinot attīstīties, kādus esošos un potenciālos riskus rada mākslīgais intelekts publiskajā un privātajā sektorā, kā arī katra cilvēka personīgajā ikdienā. Kā veicināt mākslīgā intelekta izstrādi un lietošanas zināšanas Latvijā? Kāds ir mākslīgā intelekta potenciāls ekonomiskās izaugsmes veicināšanā un jaunu darbavietu radīšanā Latvijā? 

2024. gada 13. martā tika pieņemts Eiropas Savienības Mākslīgā intelekta (MI) akts. Tā mērķis ir līdzsvarot MI radītās iespējas un riskus – nodrošināt uzticama MI attīstību, ieviešanu un lietošanu un atbalstīt inovācijas, vienlaikus nodrošināt aizsardzības mehānismus personu pamattiesībām, demokrātijas procesiem un tiesiskumam. Kopumā MI akts palīdzēs nodrošināt sabiedrības interešu aizsardzību.

Saistībā ar MI regulējumu VARAM ir sākusi darbu pie MI akta ieviešanas Latvijā, t.sk. iestāžu atbildību apzināšanas, precizēšanas un skaidrošanas. Paredzams, ka regulējums stāsies spēkā jūnijā.

Kā ziņots iepriekš, no 13. līdz 18. maijam Latvijā norisināsies izglītojošā kampaņa “Digitālā nedēļa”, kuru īsteno Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kopā ar partneriem, tostarp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI