DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Noteikti sākuma termiņi šī gada reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai Latvijas augstskolās un koledžās 

Šodienas, 27. februāra, Ministru kabineta sēdē pieņemts noteikumu projekts, kas paredz, ka topošie studējošie, kas vidējo izglītību ieguvuši ārzemēs, studijām varēs sākt reģistrēties jau no 2024. gada 1. marta, bet pārējie reflektanti – sākot no 12. jūlija. 

Reflektantus, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, reģistrāciju un uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas varēs uzsākt no 2024. gada 1. marta. Savukārt pārējos reflektantus pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas varēs sākt reģistrēt un uzņemt no 2024. gada 12. jūlija. 

Nosakot sākuma termiņu reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai augstskolās un koledžās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, tiks nodrošināts, ka augstskolas un koledžas pirms reģistrācijas un uzņemšanas sākuma termiņa neslēgs ar studijām saistītus līgumus ar iespējamajiem reflektantiem, kā arī sekmēs optimālāku ārvalstīs izsniegtu izglītības dokumentu izskatīšanas un atzīšanas termiņu. 

Noteikumi ir izstrādāti, pamatojoties uz Augstskolu likumu, kas nosaka, ka Ministru kabinets katru gadu nosaka sākuma termiņu reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas. 

Apstiprinātie “Noteikumi par sākuma termiņu reflektantu reģistrācijai un uzņemšanai 2024. gadā” pieejami Ministru kabineta tīmekļvietnē.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI