DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Veselības ministrs ar Gruzijas vēstnieku Latvijā pārrunā sadarbību veselības aprūpes jomā

Publicitātes attēls

Veselības ministrs Hosams Abu Meri trešdien, 21. februārī, tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Irakli Kurašvili.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri sarunā akcentēja ciešākas sadarbības veicināšanas nolūkā iespēju noslēgt abu valstu sadarbības līgumu veselības aprūpē, iekļaujot izglītības, zinātnes, pētniecības un medicīnas tūrisma jomas.

Latvija ir ieinteresēta veselības tūrisma attīstībā, piedāvājot Gruzijas pilsoņiem veselības aprūpes pakalpojumus Latvijas ārstniecības iestādēs. Dati liecina, ka 2022. gadā Latvijas ārstniecības iestādēs veselības aprūpes pakalpojumus saņēmuši ap 100 Gruzijas iedzīvotāju un ārstniecības iestāžu ieņēmumi sasnieguši vairāk nekā 57 000 eiro.

Amatpersonas pārrunāja, kā stiprināt starpvalstu sadarbību un kādos virzienos sadarboties. Gruzijas pārstāvji iepriekš ir interesējušies par Latvijas pieredzi ar diagnozēm saistīto grupu (DRG) sistēmas ieviešanā valsts apmaksātajā veselības aprūpē. DRG sistēma tiek izmantota veselības aprūpes pakalpojumu uzskaitei, apmaksai un analīzei par pacientiem sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem stacionārā. Tāpat Gruzijas puse būtu ieinteresēta iepazīties ar kompensējamo medikamentu sistēmu Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI