DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Augsta līmeņa eksperti diskutēs par antimikrobiālās rezistences tālākas izplatības apturēšanu

Latvijā viesojoties Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) ekspertiem, 6. decembrī norisināsies augsta līmeņa diskusija par antimikrobiālās rezistences (AMR) tālākas izplatības novēršanu.

AMR ir viens no trim galvenajiem prioritārajiem veselības apdraudējumiem. Katru gadu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs mirst aptuveni 35 tūkstoši cilvēku, kuru nāve saistīta ar infekcijām, kuras izraisījuši pret antibiotikām noturīgi mikroorganismi. AMR būtiski ietekmē cilvēka veselību un rada augstas izmaksas veselības nozarei. Ja AMR dēļ ir samazinātas spējas novērst un ārstēt infekcijas slimības, apdraudēta ir arī iespēja nodrošināt citus veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, veikt operācijas, transplantēt orgānus, ārstēt cilvēkus ar imūndeficītiem utml.. Turklāt, pēc Zāļu valsts aģentūras datiem, Latvijā pērn antibiotiku patēriņš ir pieaudzis par 29%.

7. decembrī ar PVO Eiropas Reģionālā biroja atbalstu un sadarbojoties Veselības un Zemkopības ministrijām norisināsies Vienas veselības konference par AMR ierobežošanu. Savukārt pirms konferences PVO un ECDC eksperti novērtējuma vizītēs Latvijā tiksies ar Latvijas ekspertiem. Diskusijā 6. decembrī minētie eksperti dalīsies ar pirmajiem iespaidiem par situāciju ar AMR Latvijā. Sarunā piedalīsies arī dažādu līmeņu un jomu Latvijas eksperti, politiķi, pacientu organizāciju pārstāvji un nozares vadošie eksperti, lai vienotos par to, ko katrs esot savā pozīcijā var darīt, lai apvienojot spēkus novērstu AMR tālāku izplatību.

Diskusijā piedalīsies:

  • Danilo  Lo Fo Wong - Pasaules Veselības Organizācijas Eiropas Reģionālā biroja Reģionālais padomnieks antimikrobiālās rezistences kontrolei;
  • Vivian Leungh - Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra Antimikrobiālo līdzekļu patēriņa eksperte;
  • prof. Uga Dumpis - Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts, Infektoloģijas nodaļas vadītājs;
  • prof. Aivars Bērziņš - Pārtikas Drošības, Dzīvnieku Veselības un Vides zinātniskā institūta “BIOR” zinātniskās padomes priekšsēdētājs;
  • Līga Kozlovska - Saeimas deputāte un ģimenes ārste;
  • Artjoms Uršuļskis - Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs;
  • Normunds Šmits - Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs
  • Baiba Ziemele - Latvijas Pacientu Organizāciju tīkla koordinatore.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI