DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

R. Pļavnieks ir kļuvis par Eiropas Dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju kopienas Vadības komitejas locekli

FOTO: Publicitātes foto

Aizvadītajā nedēļā Gdaņskā, Polijā norisinājās Eiropas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju kopienas - CER (Community of European Railway and Infrastructure Companies) 72. Ģenerālās asamblejas sēde, kurā tika apriesti dažādi nozarei būtiski jautājumi, tostarp - investīciju piesaistes iespējas dzelzceļa infrastruktūras attīstībai zaļā kursa mērķu sasniegšanai. Sēdes laikā tika apstiprināti arī jaunie CER Vadības komitejas locekļi un pirmo reizi Vadības komitejā ir iecelts Latvijas pārstāvis - VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks.

Vadības komitejā darbojas Eiropas vadošo dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītāju augstākā līmeņa vadītāji un kopā ar LDz valdes priekšsēdētāju R.Pļavnieku šajā komitejā ir pārstāvēti Beļģijas, Francijas, Vācijas, Polijas, Spānijas, Šveices, Ungārijas, Itālijas, Nīderlandes, Čehijas un Luksemburgas dzelzceļu vadītāji.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Rinalds Pļavnieks: “Tas ir patiess pagodinājums un atbildība - būt nozīmīgāko Eiropas dzelzceļu vadītāju saimē. Vienlaikus mūsu dalība Vadības komitejā ir arī apliecinājums, ka Latvija ir nozīmīga un pilnvērtīga Eiropas dzelzceļu tīkla sastāvdaļa, un mūsu viedoklis un nostāja par nozarei nozīmīgiem jautājumiem tiek ņemta vērā. Ar lielu atbildības sajūtu pārstāvēšu mūsu valsti šajā starptautiskajā organizācijā, lai veicinātu LDz iekļaušanu un konkurētspēju starptautiskajā tirgū.”

CER kopumā ir vairāk nekā 70 biedru un partneru un tās pārziņā ir vides, infrastruktūras, muitas un juridiskie jautājumi, pasažieru un kravu pārvadājumi.  CER pārstāv savu biedru intereses ES politikas veidošanā, lai atbalstītu un veicinātu efektīvāku uzņēmējdarbības un normatīvo vidi nozarē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI