DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

K. Kariņš pauž ieinteresētību par drīzu Zviedrijas NATO pievienošanās protokola ratifikāciju Turcijas parlamentā

2023. gada 21. septembrī Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Ņujorkā tikās ar Turcijas ārlietu ministru Hakanu Fidanu (Hakan Fidan).

Pārrunājot Latvijas un Turcijas sadarbības jautājumus, amatpersonas apliecināja abpusēju ieinteresētību stiprināt divpusējo dialogu un sadarbību NATO.

Ārlietu ministri arī apsprieda Eiropas Padomes darba kārtības jautājumu, jo Latvija šobrīd prezidē Eiropas Padomē. K. Kariņš atzīmēja, ka viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm ir veicināt Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu izpildi.

Sarunu partneri apmainījās viedokļiem par aktuālo drošības situāciju Eiropā un Krievijas Federācijas agresijas pret Ukrainu sekām. Latvijas ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja Turcijas centienus Melnās jūras graudu iniciatīvas atjaunošanā, kā arī pauda Latvijas ieinteresētību par drīzu Zviedrijas NATO pievienošanās protokola ratifikāciju Turcijas parlamentā. K. Kariņš pauda bažas par notikumu attīstību Karabahā un izteica cerību par miermīlīgu situācijas risinājumu, izmantojot visus pieejamos diplomātiskos un politiskos instrumentus.

Tāpat ārlietu ministri pārrunāja sadarbības iespējas starptautiskajās organizācijās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI