DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Ievēlēta nacionālās lidsabiedrības airBaltic padome

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 14.jūnijā AS “Air Baltic Corporation” (turpmāk - “airBaltic”)  akcionāru sapulcē par uzņēmuma padomes locekļiem ievēlēti Andris Liepiņš, Klāvs Vasks un Kaspars Ozoliņš. Jauno airBaltic padomes locekļu pilnvaru termiņš ir trīs gadi.

  • Andra Liepiņa kompetence ir korporatīvā pārvaldība, uzņēmuma un komandas vadība, kā arī iesaistīto pušu vadība. Kopš 2019.gada Liepiņš pilda padomes locekļa amatu VAS “Latvijas dzelzceļš” un kopš 2022.gada padomes locekļa amatu SIA “Rīgas nami”. Pirms tam viņš bijis padomes loceklis AS “Latvenetergo”, padomes priekšsēdētājs uzņēmumos VAS “Starptautiskā Lidosta Rīga”” un “airBaltic”. No 2001.gada līdz 2014.gadam viņš ieņēma Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieka amatu. Liepiņam ir maģistra grāds biznesa vadībā (EMBA), kas iegūts Rīgas Biznesa skolā, starptautisko attiecību maģistra grāds, kas iegūts Kolumbijas universitātē (Columbia University of the city of New York) un maģistra grāds sabiedrības vadībā, kas iegūts Latvijas Universitātē.
  • Klāvs Vasks kompetence ir finanšu jautājumi un audits, kā arī risku vadība un iekšējās kontroles sistēmas. Kopš 2021.gada Vasks ieņem SIA “Tet” padomes priekšsēdētāja amatu, no 2010.gada līdz 2023.gadam strādājis AS “Citadele Banka”, ieņemot padomes priekšsēdētāja un padomes locekļa amatus. Tāpat Vaska ieņēmis valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatus SIA “Latvijas Garantiju aģentūra”. Vaskam ir Rīgas biznesa skolā iegūts maģistra grāds biznesa vadībā (MBA),  pirms tam viņš ir absolvējis Latvijas Banku augstskolu.
  • Kaspars Ozoliņš kompetence ir gaisa pārvadājumi un stratēģiju izstrādes un ieviešanas joma. Kopš 2019.gada Ozoliņš ieņem valdes locekļa amatu SIA “LVR Flote”, bijis VAS “Latvijas Valsts meži” padomes loceklis, savukārt, laikā no 2013.gada līdz 2019.gadam ieņēmis valsts sekretāra amatu Satiksmes ministrijā. Viņam ir ilggadīga pieredze vadošos amatos transporta nozarē, tostarp strādājot Ventspils brīvostas pārvaldē, Rīgas Brīvostas pārvaldē, VAS “Latvijas Dzelzceļš”, VAS “Starptautiskā Lidosta Rīga””. Ozoliņam ir jurista maģistra grāds, kas iegūts Biznesa augstskolā “Turība” un jurista maģistra grāds, kas iegūts Latvijas Universitātē.

“airBaltic” padomes locekļi izraudzīti konkursa kārtībā un atbilstoši nolikumam, atlase notika trijās kārtās. Kopumā konkursā uz uzņēmuma trīs padomes locekļu amatiem pieteicās 68 pretendenti. Nominācijas komisijai atbalstu sniedza personāla atlases kompānija SIA
“Fontes Executive Search”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI