DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Valdība apstiprina 24,27 miljonu eiro piešķiršanu Rīgas sabiedriskā transporta zaļināšanai no Atveseļošanas fonda

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Šodien, 9.maijā, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos Ministra kabineta noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā īsteno un uzrauga Atveseļošanas fonda (AF) investīcijas 24,27 milj. eiro apmērā elektroautobusu un to elektrouzlādes staciju izveidošanai, un zemās grīdas tramvaju iegādei Rīgā.

“Pārvietošanās sabiedriskajā transportā, dodoties darba gaitās, uz skolu un bērnu dārziem un citiem galamērķiem ir daudzu iedzīvotāju ikdienas būtiska sastāvdaļa. Esmu gandarīts, ka pakāpeniski virzāmies uz priekšu, īstenojot pārmaiņas transporta jomā, kas nodrošinās iedzīvotājiem lielākas ērtības un komfortu. Vienlaikus veco transportlīdzekļu nomaiņa ir ieguvums visiem pilsētniekiem, jo samazināsies vides piesārņojums un trokšņa līmenis,” atzīst satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

AF investīcijas mērķis ir nodrošināt bezemisiju transportlīdzekļus pilsētas sabiedriskā transporta pārvadājumos, veicinot emisiju samazināšanu Rīgas valstspilsētas sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā, tādējādi uzlabojot arī sabiedriskā transporta pieejamību, pasažieru ērtību līmeni un drošību visām iedzīvotāju grupām. Rīgas pilsētas transporta maršrutu tīklu apkalpo kopā vairāk nekā 700 sabiedriskā transporta vienības, tostarp  265 autobusi ar EURO 2 un EURO 3 klases dzinējiem, kas jānomaina ar mazemisiju vai bezemisiju transportlīdzekļiem.

Kopējais pieejamai AF finansējums elektroautobusu un to elektrouzlādes staciju izveidošanai, un zemās grīdas tramvaju iegādei ir 24,27 milj.eiro,  kur 10 milj.eiro  pieejami 4 zemās grīdas tramvaju iegādei un 14,27 milj. eiro 17 elektroautobusu iegādei un 7 elektrouzlādes staciju izveidei.

AF investīcijas īstenotājs ir Rīgas pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Rīgas satiksme”, kas sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus, izmantojot autobusus, trolejbusus un sliežu sabiedrisko transportu, un ar kuru Rīgas domei ir noslēgts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas līgums.

Elektroautobusu un to elektrouzlādes staciju izveidošana, un zemās grīdas tramvaju iegāde Rīgā ir viens no pasākumiem SM īstenotajā Rīgas metropoles areāla transporta sistēmas zaļināšanas reformā, kurā kopumā plānots ieguldīt 295 milj.eiro lielu AF finansējumu. Reformas mērķis ir mazināt transporta radīto negatīvo ietekmi uz galvaspilsētas vides kvalitāti un veidot iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus integrētus sabiedriskā transporta pakalpojumus, stiprinot dzelzceļa kā sabiedriskā transporta mugurkaula lomu. Sagaidāms, ka īstenotā reforma veicinās iedzīvotāju ikdienas pārvietošanās paradumu maiņu un mudinās iedzīvotājus pārsēsties no privātā transporta uz sabiedrisko, kas savukārt dos pozitīvu pienesumu Eiropas zaļo mērķu sasniegšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI