DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Tiesnešu neklātienes konferencē ievēl tiesnešu pašpārvaldes institūciju locekļus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 17. līdz 18. aprīlim norisinājās Latvijas tiesnešu neklātienes konference, kurā uz četriem gadiem par Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas locekli ievēlēts senators Ivars Bičkovičs un par Tiesnešu ētikas komisijas locekli – Kurzemes apgabaltiesas tiesnese Aiva Daidere.

Tiesnešu pašpārvaldes institūciju locekļu vēlēšanas notika, jo līdzšinējam Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas loceklim Artūram Freibergam beidzās pilnvaru termiņš, savukārt Tiesnešu ētikas komisijas locekle Lauma Paegļkalna uzsāka pildīt Tieslietu ministrijā parlamentārās sekretāres pienākumus.

Kopumā tiesnešu pašpārvaldes institūciju locekļu amata kandidātu vēlēšanās piedalījās 450 Latvijas tiesneši.

Papildu informācija:

Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, ko ne retāk kā reizi gadā sasauc Tieslietu padome. Konferencē piedalās rajonu (pilsētu) tiesu, apgabaltiesu un Augstākās tiesas tiesneši. Tieslietu padomes apstiprinātais Tiesnešu konferences nolikums nosaka, ka Tiesnešu konference var notikt arī neklātienē, izmantojot informācijas tehnoloģijas.

Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kura veic tiesnešu profesionālās darbības novērtēšanu.

Tiesnešu ētikas komisija ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kas sniedz atzinumus par ētikas normu interpretāciju un pārkāpumiem, kā arī skaidro tiesnešu ētikas normas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI