DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšējās drošības birojs aizdomās par aizliegtu uzņēmējdarbību aizturējis Valsts policijas amatpersonu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Iekšējās drošības birojs 2023. gada marta nogalē aizdomās par aizliegtu uzņēmējdarbību aizturējis Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu.

Iekšējās drošības birojs izmeklēšanas gaitā noskaidrojis, ka minētā Valsts policijas amatpersona, nesaistīti ar dienesta pienākumu pildīšanu Valsts policijā, par samaksu sniegusi pakalpojumus fiziskām personām, nodrošinot tām piekļuvi televīzijas programmām, kuru translācija Latvijā ir aizliegta.

Iekšējās drošības birojs veicis virkni procesuālo darbību, kuru laikā gūts apstiprinājums par Valsts policijas amatpersonas pretlikumīgo rīcību. Jāatzīmē, ka aizliegto televīzijas programmu pieslēgumu darbība ir tehniski pārtraukta.

Aizdomās turētajai Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Iekšējās drošības birojs atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2022. gadā kompetences ietvaros uzsāka 50 kriminālprocesus par Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu nodarbināto izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem un kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 131 kriminālprocesā. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 43 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai par 74 noziedzīgiem nodarījumiem pret 70 personām - 57 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 13 fiziskām personām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI