DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

PTAC izstrādājis materiālu “Finanšu pratības pamatkurss - Ceļā uz dzīves meistarību”

Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā un informācijas pārbagātajā laikmetā arvien ērtāk pieejami un kārdinošāki ir kļuvuši dažādi kredītdevēju piedāvājumi, kas liek domāt, ka vienkāršāk ir aizņemties, nevis veidot uzkrājumus savu mērķu sasniegšanai. Finanšu pratības nedēļas laikā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) vēlas vērst patērētāju uzmanību finanšu pratībai, tādēļ ir izstrādājis materiālu par finanšu jautājumiem “Finanšu pratības pamatkurss - Ceļā uz dzīves meistarību”, kas domāts gan pedagogiem un jauniešiem, gan ikvienam interesentam, kas vēlas labāk izprast, kā rīkoties ar savu naudu – izvēloties un lietojot dažādus finanšu produktus, kā arī plānojot savu budžetu un tēriņus un pasargājot sevi no iespējamas krāpniecības.

Šajā materiālā vienkāršā, ikvienam saprotamā valodā aprakstīti gan naudas plānošanas jautājumi, gan populārākie finanšu produkti. Visplašāk ietverti kreditēšanas jautājumi, jo, ņemot vērā patērētāju sūdzības, PTAC secinājis, ka ne visiem ir skaidras pamatlietas, piemēram, kā pārliecināties, vai nepārmaksā par kredītu, kāpēc pamatsumma dilst lēni, kā rīkoties, ja ir kādas neskaidrības, grūtības segt maksājumus vai vēlēšanās dzēst kredītu ātrāk. Materiālā arī ietverti jautājumi par to, kas jāņem vērā pirms aizņemšanās, par atbilstošākā kredīta produkta izvēli un nosacījumiem. Ne visiem ir skaidrs, ka, izvēloties kredīta produktu uz garu atmaksas termiņu ar nelielu mēneša maksājumu, patērētājs pārmaksās vairāk.

Materiālā ietvertas dažādas idejas un ierosinājumi, kā samazināt tēriņus, lai vieglāk būtu segt rēķinus un citus maksājumus. Atsevišķas sadaļas atvēlētas informācijai par uzkrājumu veidošanu un padomiem, kā izvairīties no krāpniekiem.

Šis materiāls būs noderīgs palīgs, kas ļaus virzīties augšup finanšu meistarības kalnā, pilnveidojot zināšanas par vēlmēm, vajadzībām un iespējām tās realizēt, kā arī mācoties izprast faktorus, kas ietekmē lēmumu aizņemties, un to, kā veikt atbildīgu izvēli un spēt izvērtēt finanšu lēmuma rezultātus.

Materiāls ir pieejams ŠEIT.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU