DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses
3
3

Latvijas Banka izsniedz SIA "JOOL PAY" maksājumu iestādes darbības licenci

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Bankas uzraudzības komiteja 15. martā nolēma izsniegt sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "JOOL PAY" licenci maksājumu iestādes darbībai ar tiesībām sniegt bezkonta naudas pārvedumu pakalpojumus.

Bezkonta naudas pārvedums ir maksājuma pakalpojums, kura rezultātā saņem naudu no maksātāja, neatverot maksājumu kontu ne maksātājam, ne saņēmējam. Šī maksājumu pakalpojuma vienīgais mērķis ir nosūtīt noteiktu naudas summu saņēmējam.

SIA "JOOL PAY" piedāvātais maksājumu pakalpojums būs Latvijā inovatīvs pakalpojums elektronisko maksājumu jomā.

Uzņēmumiem, kas plāno sniegt inovatīvus maksājumu pakalpojumus, ir jāmaksā Latvijas Bankai samazināta maksa par pieteikuma izskatīšanu un samazināta maksa par uzraudzību. Plašāka informācija par atbalstu uzņēmumiem, kas vēlas saņemt maksājumu iestādes licenci, un padomi kvalitatīva pieteikuma sagatavošanai atrodami tīmekļvietnē fintechlatvia.eu.

Maksājumu pakalpojumus ir tiesīgi sniegt maksājumu pakalpojumu sniedzēji, tajā skaitā komercsabiedrības, kas saņēmušas Latvijas Bankas licenci maksājumu iestādes darbībai, vai personas, kurām maksājumu iestādes darbības sākšanai nav nepieciešams saņemt licenci un tās ir reģistrētas Latvijas Bankas uzturētajā iestāžu reģistrā. Reģistrētas maksājumu iestādes ir tiesīgas sniegt maksājumu pakalpojumus tikai Latvijā ar ierobežotu maksājumu pakalpojumu klāstu un veikto maksājumu vidējās aritmētiskās vērtības limitu.

Latvijas Bankas tīmekļvietnē atrodama izvērsta informācija par licencēšanas procesu: kas uzņēmējam jāzina un jādara, lai saņemtu darbības atļauju maksājumu pakalpojumu sniegšanai, kādi dokumenti jāsagatavo un jāiesniedz Latvijas Bankai un kādi ir pieteikuma izskatīšanas termiņi. Latvijas Bankas eksperti konsultēs uzņēmējus par iecerētā biznesa modeļa atbilstību normatīviem aktiem, piemērotāko licencēšanas iespēju u.c.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI