DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Gripas izplatības intensitāte turpina samazināties

Iepriekšējā nedēļā, no 20. februāra līdz 26. februārim, gripas vidējā intensitāte Latvijā turpināja samazināties. Kopā reģistrēti 116,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš – 199,9). Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju (AAEI) gadījumos – 1 455 pacienti jeb vidēji 1965,7 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 1942,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem).  

Pneimoniju gadījumos vērsušies 32 pacienti jeb vidēji 43,2 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekšējā nedēļā 52,7 uz 100 000 iedz.). Augstākā saslimstība reģistrēta bērniem līdz 4 gadu vecumam. 

Ģimenes ārstu praksēs pagājušajā nedēļā tika reģistrēti 86 klīniskie gripas gadījumi, visbiežāk saslimstība novērota Daugavpilī un Rīgā. Augstāka saslimstība ar gripu reģistrēta bērniem vecuma grupā 0 - 4 gadi. No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm tika ziņots par 42 hospitalizētiem pacientiem ar gripu, visbiežāk vecuma grupā 65+ gadi. Tāpat  tika ziņots par 9 stacionētiem pacientiem ar gripas izraisītu pneimoniju.  

Kopā no monitoringā iesaistītajām slimnīcām saņemti 45 ziņojumi par stacionētiem pacientiem ar Covid-19 infekciju (7. nedēļā – 46 ziņojumi). 

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 7,6%, salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu. Laboratoriski tika apstiprināti 158 Covid-19 gadījumi. Par 0,2% pieaudzis pozitīvo testu īpatsvars. Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, pacientu skaits stacionāros ar apstiprināto Covid-19 infekciju samazinājies par 12,7%. 

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret sezonālo gripu un Covid-19 ieteicama ikvienam, tomēr īpaši rekomendēta cilvēkiem, kuriem saslimšana ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām norit smagā formā un kuriem ir augsts  komplikāciju risks. Vakcinācijai var pieteikties pie sava ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai portālā manavakcina.lv.  

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē. 

Valsts apmaksātās gripas vakcīnas pieejamas šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/vakcinacija-pret-gripu-un-covid-19  

Atgādinām, ka joprojām rūpīgi jāievēro Covid-19 un citu elpceļu infekcijas slimību profilakses pasākumi: https://www.spkc.gov.lv/lv/informacija-un-ieteikumi-iedzivotajiem-par-gripas-profilakses-pasakumiem 

Pārskati par akūtu augšējo elpceļu infekciju, gripas un Covid-19 izplatību šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/parskati-par-akutu-augsejo-elpcelu-infekciju-gripas-un-covid-19-izplatibu 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU