DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Iekšlietu ministrs ar ASV vēstnieku apspriež sadarbību drošības jomā

Publicitātes foto

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis trešdien, 1.martā, Rīgā tikās ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Kristoferu Robinsonu (Christopher T. Robinson).

Tikšanās laikā tika apspriestas tēmas, kas skar Latvijas un ASV divpusējo sadarbību drošības jautājumos, atbalstu ukraiņu bēgļiem Latvijā, kā arī situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Ministrs norādīja uz nepieciešamību stiprināt austrumu robežu, apzinoties, ka tā ir arī Eiropas Savienības un NATO ārējā robeža. Abas puses bija vienisprātis, ka A. Lukašenko režīms Baltkrievijā izmanto dažādu valstu migrantus kā instrumentu savu mērķu realizēšanai uz Latvijas–Baltkrievijas robežas. Tika akcentēts, ka situācija uz Latvijas–Baltkrievijas robežas 2022.gada augustā atkal kļuva saspringtāka un kopš tā laika arvien pieaug migrantu plūsmas. Arī Krievijas uzsāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildus riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz robežas, tādejādi izdarot spiedienu uz ES un NATO. Par nelikumīgu robežas šķērsošanu 2022.gadā kopā tika aizturētas 211 personas. Šā gada pirmajos divos mēnešos aizturētas 46 personas. No robežas šķērsošanas 2022.gadā tika atturētas 5174 personas, savukārt 213 personas ir uzņemtas humānu apsvērumu dēļ. Šogad atturētas jau 707 personas, bet 46 uzņemtas.

Tāpat tika runāts par sadarbības iespējām, organizējot apmācības par konkrētiem jautājumiem, piemēram, kibernoziedzību, inovatīvām izmeklēšanas metodēm, piemēram, analizējot ASV pieredzi nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas jautājumos, noziegumos pret vidi, informācijas un pierādījumu analīzē.

ASV ir Latvijas stratēģisks partneris un sabiedrotais, abām valstīm ir īpašas attiecības, un iekšlietu joma nav izņēmums. Sadarbība starp abu valstu tiesībaizsardzības iestādēm ir aktīva visos līmeņos un pēdējo pāris gadu laikā tā ir vēl vairāk nostiprinājusies.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI