DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

LVM izsludina mašinizētās meža stādīšanas, sēšanas un augsnes gatavošanas konkursu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai nodrošinātu ilglaicīgu meža apsaimniekošanu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ik gadu atjauno mežu ar kvalitatīviem un selekcionētiem meža stādiem. Jau ceturto gadu LVM meža atjaunošanu veic arī mašinizēti, kas ļauj samazināt izmaksas, vienlaikus saglabājot augsto darba kvalitāti. Kad plāno mežu atjaunot ar rokas darba instrumentiem, augsni var sagatavot ar ekskavatoru, veidojot pacilas ar kausu.

LVM izsludina atklātu konkursu “Mašinizēta meža stādīšana un sēšana un augsnes gatavošana, veidojot pacilas ar kausu, 2023.–2025. gadā”, kuram pakalpojumu sniedzēji var pieteikties līdz šī gada 15. decembrim pulksten 12.00.

Konkursa rezultātā tiks iepirkti pakalpojumi: mašinizēta meža sēšana 1 060 ha apjomā, mašinizēta meža stādīšana 800 ha un kā papildu konkursa priekšmets kopā ar mašinizētās meža stādīšanas darbu – augsnes gatavošana, veidojot pacilas ar kausu, 150 ha apjomā.

Mašinizētās meža stādīšanas darbs ar ekskavatoru, kuru aprīko ar augsnes gatavošanas un meža stādīšanas iekārtu, plānota LVM Dienvidlatgales un Ziemeļkurzemes reģionā. Savukārt mašinizētā sēšana plānota LVM Dienvidkurzemes, Vidusdaugavas, Zemgales, Dienvidlatgales un Ziemeļkurzemes reģionā.

 PIEDĀVĀJUMA IESNIEGŠANA EIS 

“Mašinizētu meža stādīšanu izmanto slapjās kūdras un slapjās minerālaugsnēs, šis meža atjaunošanas veids ļauj samazināt darbu administrēšanas izmaksas, paaugstināt darba efektivitāti, vienlaikus nodrošinot augstu darba kvalitāti. Viena stādīšanas mašīna, kas vienlaikus gan sagatavo augsni, gan iestāda stādu, aizvieto trīs cilvēku roku darbu. Stādot mašinizēti, var būtiski arī pagarināt meža atjaunošanas darbu sezonu.

Mašinizētās meža sēšanas darbs ir paveicams vienlaikus ar augsnes sagatavošanas darbu, kur ar smagajiem disku arkliem izveido no 5 līdz15 cm dziļas vagas, vienlaikus iesējot sēklas,” skaidro LVM mežkopības darbu eksperts Juris Katrevičs.

Ieinteresēto piegādātāju sanāksme

24. novembrī pulksten 9.00 tiešsaistē notiks ieinteresēto piegādātu sanāksme, kurā varēs saņemt informāciju par nolikuma noteikumiem, pakalpojumu sniegšanas kārtību, informāciju par piedāvājumu iesniegšanu EIS e-konkursu apakšsistēmā un saņemt atbildes uz jautājumiem par nolikumu. Interesenti, kuri vēlas piedalīties sanāksmē, aicināti pieteikties līdz 23. novembrim, sazinoties ar LVM mežkopības darbu ekspertu Juri Katreviču (tālr.: 29830492, e-pasts: j.katrevics@lvm.lv).

LVM mašinizēto stādīšanu ar ekskavatoru, kurš aprīkots ar stādāmo galvu, ražošanā ieviesa 2019. gadā, sākotnēji iesaistot vienu, bet 2021. gadā – jau sešas tehnikas vienības. Savukārt 2022. gada pavasarī LVM mašinizēti sējot atjaunoja 340 ha meža.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI