DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Hospisa aprūpes pakalpojuma turpināšana ir LM prioritāte

Viena no Labklājības ministrijas (LM) prioritātēm ir hospisa aprūpes pakalpojuma turpināšana ar lielāku aprūpēto personu skaitu un lielāku pašvaldību aptveri reģionos. LM, izprotot nepieciešamību pēc hospisa aprūpes pakalpojumu pieejamības, kā vienu no nozares prioritātēm 2023. gadam pieteiktajos prioritārajos pasākumos ir iekļāvusi pasākumu “Pakalpojuma “Hospisa aprūpe mājās pilngadīgām personām un atbalsts viņu ģimenes locekļiem” izmēģinājuma projekta turpinājums”.

Hospisa aprūpes pilotprojekts tiks turpināts arī 2023. gadā. Šobrīd beidzas 2021. gada septembra beigās noslēgtais līgums ar SIA “Hospiss māja” un šim prioritārajam pasākumam piešķirtais finansējums, kas atbilstoši likumam par valsts budžetu 2022. gadam tika paredzēts līdz šā gada 31. decembrim.

Hospisa aprūpes turpināšanai Rīgā, Pierīgā un Latgalē tuvākajā laikā tiks organizēta iepirkuma procedūra atbilstoši Publisko iepirkumu likumā noteiktajām prasībām. Tiklīdz tiks rasts nepieciešamais finansējums, LM slēgs līgumu ar iepirkuma uzvarētāju par hospisa aprūpes pakalpojuma nodrošināšanu.

Vienlaikus paliatīvās aprūpes jomā šobrīd norisinās arī Veselības ministrijas (VM) pārraudzītais izmēģinājuma projekts par mobilās paliatīvās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu, kuru īsteno SIA "Magnum Social&Medical Care" ("Rūre").  

Abu projektu rezultāti tiks izmantoti, lai sagatavotu priekšlikumus hospisa aprūpes pakalpojumu attīstībai kā pastāvīgam pakalpojumam. VM izveidotās darba grupas ietvaros, kurā iesaistīti arī nozares un NVO pārstāvji, līdz gada beigām paredzēts sagatavot ziņojumu iesniegšanai Ministru kabinetā par potenciālo hospisa aprūpes definīciju un saturu, pakalpojuma sniegšanā iesaistītajiem speciālistiem, pakalpojumu piešķiršanas un finansēšanas kārtību un priekšlikumiem nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos.

Tiek plānots, ka risinājumu ieviešanai abas ministrijas papildinoši izmantos arī ES kohēzijas politikas programmas 2021. - 2027. gadam finansējumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU