DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Reģionālo pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai piešķir 29,9 milj. eiro

Lai nodrošinātu reģionālo sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību, valdība šodien, 25. oktobrī, atbalstīja 29,9 milj. eiro piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem zaudējumu kompensēšanai 2022. gadā. Reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai iedzīvotājiem biļešu cenu pārskatīšana nav plānota.

Valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas piedāvāto risinājumu segt reģionālo pārvadātāju zaudējumus no diviem finanšu avotiem. Kopumā 2022. gadā reģionālajiem pārvadātājiem zaudējumus segs 29,9 milj. eiro apmērā, t.sk., 18,5 milj. eiro pārvadājumiem ar autobusiem un 11,4 milj. eiro pārvadājumiem ar vilcienu.

Finansējums 10 milj. eiro apmērā piešķirts no “Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem”, kur 9,1 milj. eiro paredzēts reģionālajiem pasažieru pārvadājumiem ar autobusiem un 892 109 eiro pārvadājumiem ar vilcienu.

Savukārt 19,9 milj. eiro finansējums rasts, pārdalot budžeta līdzekļus no budžeta programmas “Dotācijas jauno vilcienu iegādei un remonta centra izbūvei”. No šīs summas 9,4 milj. eiro paredzēti zaudējumu segšanai pārvadājumiem ar autobusiem, un 10,5 milj. eiro pārvadājumiem ar vilcienu. Naudas pārdale bija iespējama, jo Covid-19 pandēmijas u.c. apstākļu dēļ tika iekavēta jauno elektrovilcienu piegāde un šogad finansējums netiks pilnībā izlietots.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai plānotais zaudējumu apmērs 2022. gadā ir lielāks nekā piešķirtais finansējums. Šogad zaudējumu pieaugumu ietekmē pasažieru skaits reģionālās nozīmes pārvadājumos – lai arī pasažieru skaits pieaug, tomēr sabiedriskā transporta pakalpojumu nozare no pandēmijas izraisītajām sekām atkopjas lēnām nekā plānots.

Tāpat nozares darbību būtiski ietekmē Krievijas karadarbība Ukrainā un noteiktās sankcijas, kā rezultātā ievērojami pieaugušas energoresursu, tai skaitā, degvielas u.c. preču un pakalpojumu cenas.  Lai nodrošinātu reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu pieejamību, nav plānots pārskatīt biļešu cenas un braukšanas maksas atvieglojumus atbilstoši faktiskajām izmaksām. Vienlaikus izmaksu kāpums ir viens no būtiskākajiem faktoriem, kas rada papildu zaudējumus pārvadātājiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU