DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

22. septembrī svinīgā ceremonijā tiks godināti balvas “Cilvēka izaugsmei” 2022. gada laureāti

Ceturtdien, 22. septembrī, svinīgā ceremonijā apbalvos “Balvas cilvēka izaugsmei” 2022. gada laureātus, godinot cilvēkus un organizācijas, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu veicinājuši sabiedrības labklājību, un ar degsmi ilggadīgi strādā, lai stiprinātu cilvēkus, būtu atbalsta punkts grūtākās dzīves situācijās. Balvu konkursu rīko Latvijas Pilsoniskā alianse un ASV vēstniecība Latvijā.

Kā ik gadu, arī šogad ceremonijā balvas Cilvēka izaugsmei laureāti saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”, kas ir stilizēta jaunietes figūra, kas simbolizē pavasara saules pamodinātu asnu - trauslu, bet vienlaikus enerģijas piepildītu, kas tiecas augšup pie saules.

Asns vienlaikus iemieso ideju par to, ka lielu pārmaiņu sākums var sākties ar mazumiņu. Ar šādu motīvu tiek rīkots balvu konkurss Cilvēka izaugsmei, jo ticam, ka ikviens mazais solis var būt lielu pārmaiņu sākums, ikviens labais stāsts var vairot labo un būt iedvesma citiem paveikt mazus un lielus varoņdarbus. Balvu konkurss dod iespēju satikt, izcelt un pateikties cilvēkiem un organizācijām, kuru pasaules uztveres un darba pamatā ir vairot labo, attīstīt ko jaunu, veicināt apkārtējo cilvēku un Latvijas izaugsmi,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Balvu “Cilvēka izaugsmei Latvijā” šogad pasniegs jau devīto reizi. Balvas aizsākums meklējams 2014. gadā, kad tā tika dibināta ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību, lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukumu, augstu ienākumu nevienlīdzību, pazeminātu iedzīvotāju veselības stāvokli un augstu bērnu institucionālās aprūpes īpatsvaru.

Balvas laureāti tiek apbalvoti četrās kategorijās: par sociālo atbildību, par izcilu ieguldījumu izglītībā, par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā, par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Lai gūtu plašāku informāciju par balvu “Cilvēka izaugsmei”, aicinām apmeklēt “Cilvēka izaugsmei” oficiālo mājas lapu www.cilvekaizaugsme.lv.

ASV vēstniecība Latvijā atbalsta Balvu cilvēka izaugsmei, jo organizācijas, kas apvienojas, lai risinātu problēmas un stiprinātu savas kopienas, ir spēcīgas un izturīgas demokrātijas sirds,” akcentē ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails.

Atbilstoši konkursa tradīcijām, balvas laureāti publiski tiks paziņoti tikai apbalvošanas ceremonijā. Ceremoniju būs iespējams noskatīties Re:TV ēterā sestdien, 24. septembrī plkst. 19:00 un svētdien, 25. septembrī plkst. 9:30.

Pasākumu padarīja iespējamu sadarbības partneri, sponsori un atbalstītāji: Hamids Ladjevardi ar ģimeni un Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansējums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU