DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

T. Linkaits ar Polijas infrastruktūras ministru pārrunā akmeņogļu piegādes ceļus Polijai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits pirmdien, 5. septembrī, Rīgā tikās ar Polijas infrastruktūras ministru Andžeju Adamčiku (Andrzej Adamczyk). Ministri pārrunāja abu valstu sadarbības aktivizēšanu kravu pārvadājumu jomā, lai nodrošinātu Polijai nepieciešamo akmeņogļu kravu tranzītu.

Tikšanās laikā A. Adamčiks norādīja, ka ne tikai sagaidot ziemu, bet arī ilgākā termiņā, sadarbība ar Latviju akmeņogļu tranzīta nodrošināšanai uz Poliju ir ārkārtīgi svarīga. Polija plāno ogļu piegādes un krājumu sagādāšanu, izmantojot Latvijas ostas un dzelzceļu.

T. Linkaits savukārt apliecināja, ka Latvijas ostām ir liela pieredze ogļu kravu apstrādē, vēsturiski caur Latvijas ostām transportējot vairāk kā 23 milj. tonnu ogļu gadā. Tāpat ministrs informēja, ka pašlaik Latvijas ostās ir pieejamas brīvas jaudas papildu kravu plūsmas nodrošināšanai. Kā arī pieprasījuma gadījumā ir iespējas nodrošināt akmeņogļu kravu plūsmu pa dzelzceļu. Šomēnes pirmā šāda krava ar 3,5 tūkstošiem tonnu akmeņogļu jau ir ceļā no Liepājas ostas uz Poliju.

Abi ministri bija vienisprātis, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā ir īpaši svarīgi nodrošināt Baltijas valstu savienojamību ar Eiropu, tādēļ ir jādara viss iespējamais, lai Rail Baltica būvniecība noritētu pēc iespējas īsākos termiņos, kā arī tiktu attīstīts Via Baltica autoceļš.

Ministri vienojās turpināt darbu ekspertu līmenī, paplašinot sadarbību tranzīta jomā un izmantojot Latviju kā uzticamu tranzīta koridoru ogļu kravu plūsmas garantēšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI