DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Top vienots plāns īpaši aizsargājamām jūras Natura 2000 teritorijām

Dabas aizsardzības pārvalde sākusi veidot vienotu dabas aizsardzības plānu esošajām īpaši aizsargājamām jūras Natura 2000 teritorijām “Nida-Pērkone”, “Akmensrags”, “Irbes šaurums”, “Rīgas līča rietumu piekraste”, “Selga uz rietumiem no Tūjas”, “Vitrupe-Tūja”, “Ainaži-Salacgrīva”, kā arī potenciālajām aizsargājamām jūras teritorijām Baltijas jūras Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas ūdeņos.

Lai iepazīstinātu iedzīvotājus un iesaistītās puses par turpmāko aizsargājamo jūras teritoriju attīstības vīziju, aicinām uz publiskām sanāksmēm Salacgrīvā, Engurē, Ventspilī un Liepājā.

Jaunais dokuments palīdzēs plānot un sabalansēt saimniecisko darbību ar dabas aizsardzību, kā arī samazināt administratīvo slogu un laika resursu patēriņu dažādu atļauju un saskaņojumu sagatavošanā un izsniegšanā. Ja paredzētā darbība vai apsaimniekošanas pasākums būs izvērtēts plānā, ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra būs atvieglotāka un ātrāka. Turklāt plānā iekļautajiem apsaimniekošanas pasākumiem būs daudz lielākas iespējas piesaistīt finansējumu.

Sanāksmēs piedalīties aicināts ikviens interesents:

  • 8. jūnijā plkst. 16.00 Dabas aizsardzības pārvaldes Salacgrīvas birojā (Rīgas iela 10a,  Salacgrīva);
  • 9. jūnijā plkst. 16.00 Engures kultūras namā (Jūras iela 85, Engure);
  • 14. jūnijā plkst. 16.00 Pārventas bibliotēkā (Tārgales iela 4, Ventspils);
  • 15. jūnijā plkst. 16.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē (Vecā ostmala 40, Liepāja).

Dalība sanāksmēs jāpiesaka iepriekš, rakstot e-pastu gunta.gabrane@daba.gov.lv vai zvanot pa tālruni 29123431. Savu viedokli varēs paust arī rakstiski, līdz 16. jūlijam to adresējot Dabas aizsardzības pārvaldei (Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas novads, LV-2150 vai  pasts@daba.gov.lv).

Dabas aizsardzības pārvalde LIFE REEF jeb projektu “Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības stāvokļa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā” īsteno kā vadošais partneris sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR” un Latvijas Hidroekoloģijas institūtu.

LIFE REEF projekta laikā Baltijas jūras akvatorijā plānots kartēt un izpētīt Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamos jūras biotopus Smilts sēkļi jūrā un Akmeņu sēkļi jūrā  4116 kvadrātkilometru platībā. Plašāka informācija pieejama interneta vietnē reef.daba.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU