DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
2
2

Jau 20. gadu Āraišu vējdzirnavās notiks Maizes diena

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Freepik

Godinot senās maizes cepšanas tradīcijas, cepējus un jaunās ražas rudzu maizi, 30. jūlijā 20. reizi notiks tradicionālās Maizes dienas Āraišu vējdzirnavās. Visi interesenti laipni aicināti baudīt svētkus ar bagātīgu programmu no plkst. 12.00.

Šī gada svētkos ikviens varēs nogaršot jaunizcepto maizi, iepazīt maizes cepējus un 2022. gada televīzijas raidījuma “Īstās Latvju saimnieces” dalībnieces, kā arī viņu radīto produkciju, piedalīties “Kukulīšu takas” radošajā darbnīcā un uzzināt par maizes ceļu no labības tīruma līdz graudiem un gatavai maizei, baudīt folkloras grupu muzikālos priekšnesumus, Krāslavas novada zirgu sētas “Klajumi” zirgu dejas utt. Ja vēja stiprums un virziens būs labvēlīgs, tiks darbināti arī dzirnavu spārni.

Plkst. 14.30 paredzēts arī jau ierastais rudzu kūku konkurss, kurā piedalīties var gan saldo, gan sāļo rudzu kūku cepēji ar saviem meistardarbiem. Piedalīties aicināti cepēji un cepējas no visas Latvijas. Sava dalība konkursā jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 29238208.

Maizes dienā ik gadu satiekas maizes cepēji – gan tie, kas cep tradicionālo rupjmaizīti īstās maizes krāsnīs, gan tie, kuri cep jaunāku laiku maizi. Vienlaicīgi ar maizes dienas pasākumu norisināsies arī tirdziņš ar apkārtējo novadu uzņēmēju, amatnieku un mājražotāju darinājumiem.

Āraišu vējdzirnavas ir viena no Gaujas Nacionālā parka krāšņākajām kultūrvēstures rotām. Šīs ir Latvijā vecākās holandiešu tipa vējdzirnavas, kā arī vienīgās vējdzirnavas, kam atjaunoti spārni un darbināmi dzirnavu mehānismi, kurās joprojām var malt un iepazīt latviskās maizes tradīcijas. 

Gaujas Nacionālā parka 50. gadā uz Maizes dienu aicina Dabas aizsardzības pārvade, Gaujas Nacionālā parka fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI