DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. martā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

CVK nereģistrē parakstu vākšanai likumprojektu “Likums par vakcinācijas pret Covid-19 brīvprātīgumu”

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 2022. gada 18. martā, nolēma atteikt biedrības “Brīvību tautai” iesniegtā likumprojekta “Likums par vakcinācijas pret Covid-19 brīvprātīgumu” reģistrāciju, jo vairākums komisijas locekļiem uzskatīja, ka likumprojekts pēc satura nav uzskatāms par pilnīgi izstrādātu.

Likumprojekts paredzēja noteikt, ka vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga un ir aizliegts noteikt jebkādus ierobežojumus cilvēka tiesībām un brīvībām, balstoties uz Covid-19 un tā paveidu vakcīnas vai saistītu medikamentu saņemšanas vai nesaņemšanas faktu.

Saskaņā ar likumu “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” CVK lēmums jāpieņem 45 dienu laikā no likumprojekta saņemšanas dienas, izvērtējot iniciatīvas grupas atbilstību likuma prasībām un to, vai likumprojekts ir pilnībā izstrādāts pēc formas un satura.

Atbilstoši tiesu praksei likumprojektu nevar uzskatīt par pilnīgi izstrādātu pēc satura, ja tas paredz izlemt tādus jautājumus, kuri vispār ar likumu nav regulējami, vai kuri pieņemšanas gadījumā nonāktu pretrunā ar Satversmē ietvertajām normām, principiem un vērtībām vai Latvijas starptautiskajām saistībām.  

Pēc CVK lūguma viedokli par rosināto likumprojektu sniedza Latvijas Republikas tiesībsargs un Tieslietu ministrija, norādot, ka likumprojekts pēc satura nav pilnīgi izstrādāts, jo pieņemšanas gadījumā tas nonāktu pretrunā ar atsevišķām Satversmes normām.

Iepazīstoties ar viedokļiem un uzklausot likumprojekta iesniedzēja argumentāciju,  CVK likumprojekta “Likums par vakcinācijas pret Covid-19 brīvprātīgumu” reģistrēšanu parakstu vākšanai atteica. Trīs CVK locekļi balsoja par likumprojekta reģistrēšanu parakstu vākšanai, bet seši – pret.

CVK lēmumu viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas iniciatīvas grupa var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI