DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Konferences “Piemares ļaudis un likteņi” centrā kurzemnieki

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

20. un 21. janvārī, Liepājas Universitātē tiešsaistē notika 5. konference “Piemares ļaudis un likteņi”. Divās dienās klātesošie noklausījās gandrīz divdesmit priekšlasījumus, kā arī virtuāli bija iespējams iepazīties ar Kurzemes Humanitārā institūta reģionālistikas pētījumiem veltīto zinātnisko un populārzinātnisko izdevumu virtuālo izstādi.

Konferences atklāšanā tās dalībniekus sveica Liepājas Universitātes rektore Dace Markus, sakot: “Zinu, ka dzirdēsim literatūras, literatūras vēstures un folkloras pētījumus, bet pārsteidz, ka tiek pētīta dzimtu vēsture. Mūsu pētnieces pēta teātra zinātni, esam tomēr tikko izlaiduši aktieru kursu. Ar ļoti lielu interesi gaidu referātu par sportu.”

Liepājas Universitātes zinātnes prorektore un konferences kuratore Ieva Ozola atzīmēja, ka daudzi pētījumi ir veltīti Kurzemes personībām, arī maz pētītām – cilvēkiem, kas virzījuši Kurzemes attīstību.

Kurzemes Humanitārā institūta direktore Anita Helviga, uzsverot pleca sajūtu gan dzīvē, gan pētniecībā, vērsa uzmanību uz to, ka, noklausoties konferences referātus, varam saprast, pie kā šobrīd strādā pētnieki, kādas monogrāfijas drīzumā varam gaidīt un teica: “Nekas nav tik subjektīvs, kā cilvēka atmiņa, bet daudz lietu, par kurām runāsim, nāk no atmiņas.”

Referātu tēmās pētnieki runāja par dzīvesstāstiem, novadu tradīcijām, studentu prakšu atziņām, teātra pirmsākumiem un attīstību Liepājā, vērtēja Kurzemes autoru devumu, paužot gandarījumu par pētniekiem, kuri gadu no gada piedalās konferencē “Piemares ļaudis un likteņi”, kā arī priecājoties par jaunajiem, kas pievienojas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI