DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. novembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Notiks labas pārvaldības ekspertu diskusija "Kā būt atklātam un palikt spēlē?"

Piektdien, 3. decembrī, tiešsaistē notiks sestā ekspertu diskusija "Kā būt atklātam un palikt spēlē?", kas noslēgs šī gada diskusiju ciklu labākai korporatīvajai pārvaldībai. Šajā diskusijā uzņēmēji un eksperti dalīsies pieredzē par to, cik daudz informācijas par savu darbību uzņēmumam ir jāatklāj investoru un sabiedrības interesēs, vienlaikus nezaudējot konkurences priekšrocības. 

Pasākuma ievadā Andris Grafs, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents un vadītājs Latvijā, sniegs ieskatu par to, kā veiksmīgi nodrošināt uzņēmuma darbības caurskatāmību. A. Grafs akcentē: "Informācijas atklātība ir iespēja uzņēmumam izstāstīt savu stāstu. Lai šo iespēju pilnvērtīgi izmantotu, uzņēmumam precīzi jādefinē ko, kāpēc, kādā apmērā un kā tieši komunicēt ar ieinteresētajām pusēm."

Pirmajā paneļdiskusijā "Atklātība – vai kas par daudz, tas par skādi?" ar uzņēmuma pieredzi atklātības un caurskatāmības nodrošināšanā dalīsies AS "Latvijas Gāze" valdes locekle Inga Āboliņa, AS "Hansa Matrix" valdes loceklis un finanšu direktors Māris Macijevskis, Air Baltic Corporation AS vecākais viceprezidents juridiskajos jautājumos Imants Jansons, SIA "Komercizglītības centrs" valdes priekšsēdētāja un SIA "Getliņi EKO" padomes locekle Baiba Zūzena un VSIA "Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca" valdes locekle Maija Ancveriņa. Diskusijas moderatore, "Nasdaq Riga" valdes locekle Liene Dubava uzsver: "Atklātība ir aicinājums uzticēties – tikai savstarpēji uzticoties, var pieņemt drosmīgākos lēmumus un sasniegt augstākos mērķus."

Otrajā diskusijā "Cik atklāts ir pietiekami atklāts?" eksperti pārrunās, kāda informācija ir būtiska uzņēmuma esošajam un potenciālajam akcionāram lēmumu pieņemšanai par ieguldījumu veikšanu. Diskusijā piedalīsies Eversheds Sutherland Bitāns banku un finanšu tiesību prakses speciāliste Sabīne Vilka, investors un "Vīlands Associates" partneris Ralfs Vīlands, "CBL Asset Management" ilgtspējīgo investīciju speciāliste Jekaterina Kuzmina, "INVL Asset Management" valdes priekšsēdētājs Andrejs Martinovs un Investoru Kluba izpilddirektors Kaspars Peisenieks.

Diskusiju vadīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Ģirts Rūda, kurš norāda: " Uzņēmuma caurskatāmība ir viens no būtiskākajiem elementiem, kas jāņem vērā investoriem pirms ieguldījumu veikšanas. Vienlaikus uzņēmumiem ir nozīmīgi saglabāt savas konkurences priekšrocības. Tāpēc tikai abpusēju interešu sabalansēšana nodrošina vislabāko iespējamo rezultātu visiem tirgus dalībniekiem."

Diskusiju organizē Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Nasdaq Riga, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, un citiem partneriem, kuriem rūp laba korporatīvā pārvaldība Latvijā.

Diskusijas programma pieejama šeit.

Diskusija notiks tiešsaistē, Zoom platformā, no plkst. 10.00 līdz 12.45. Reģistrēties dalībai iespējams šeit. Pasākumam sekot līdzi būs iespējams arī NasdaqRiga Facebook lapā.

Tieslietu ministrijas izveidotā Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome 2020. gada nogalē noslēdza darbu pie Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa. Tas ir izstrādāts, ņemot vērā Latvijas Republikas normatīvajos aktos uzņēmumiem izvirzītās prasības, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ieteikumus uzņēmumu korporatīvajai pārvaldībai. Informatīvu video par Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu skatīt Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Diskusiju cikla mērķis ir veicināt labāku korporatīvo pārvaldību un ieviest praksē Latvijas korporatīvās pārvaldības kodeksu.  Diskusiju cikla ieraksti pieejami šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU