DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Konferenču sērijas “Kultūras Krustpunkti XV” ietvaros 1. novembrī tiešsaistē būs skatāma operfilma “Baņuta”

Latvijas Kultūras akadēmijas starptautiskās konferenču sērijas "Kultūras Krustpunkti XV" ietvaros, kas notiks no 1. līdz 5. novembrim, ikvienam interesentam, iepriekš reģistrējoties, ir iespēja pieteikties bezmaksas operfilmas "Baņuta" tiešsaistes seansam 1.novembrī. Reģistrēties iespējams līdz 29. oktobra plkst. 23.59, aizpildot tiešsaistes formu: https://ej.uz/operfilmabanuta. Saite uz filmas seansu tiks izsūtīta 1. novembrī līdz plkst. 10.00, operfilma būs pieejama no plkst. 10.00 līdz 23.00.

Operfilma “Baņuta” un to pavadošā izglītojošā programma ir balstīta padziļinātā izpētē, kuras rezultāti izmantoti mākslinieciskajā interpretācija. Tā kā LKA konferenču sērijā "Kultūras Krustpunkti XV" liela uzmanība tiek pievērsta mākslas un pētniecības sinerģijai, 4. novembra starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Mākslas un zinātnes sinerģija izglītībā un kultūrtelpā” dramaturgs Evarts Melnalksnis skaidros to, kā pētniecība ietekmējusi filmas veidotājus, sniedzot ieskatu konkrētās operfilmas ainās.

Operfilma “Baņuta” ir starptautisks projekts, kurā sadarbojās Latvijas un Vācijas mākslinieki, veidojot jaunu pirmās latviešu nacionālās operas versiju simts gadus pēc tās pirmizrādes. Operfilmas autori ir Berlīnes mūzikas teātra kolektīvs “Hauen und Stechen” un Latvijas mākslinieki – komponists Jēkabs Nīmanis, mūzikas teātra dramaturgs Evarts Melnalksnis, latviešu aktieri un solisti Laura Grecka, Armands Siliņš un Sniedze Kaņepe.

Libreta interpretācija tajā saistīta ar vardarbīgo sižetu un vēsturiskajiem apstākļiem, kas ietekmējuši operas radīšanu un izmaiņas tajā. Dramaturģisko elementu piesātinājums un vēsturiskā operas vēstījuma dekontrukcija darbojas kā dzinējs intensīva estētiskā pieredzējuma radīšanai. Operfilmā starpdisciplināri sapludināta opera, skatuves mākslas nosacītība, laikmetīga performativitāte, kinematogrāfa iespējas, brīva sižeta pārinterpretācija, jaunu elementu ieviešana, dažādu valodu, mūzikas veidu un aktierspēles formu izmantojums. Traģiskais tajā cieši saistīts ar paradoksu un humoru. Operfilma “Baņuta” atrodas dinamiskā robežtelpā starp žanriem.

Konferenču sērijas notikumi interesentiem būs skatāmi LKA sociālo mediju platformā Facebook (https://www.facebook.com/LKAkademija) un Youtube kanālā (https://www.youtube.com/LKAkademija).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU