DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. maijā, 2023
Lasīšanai: 7 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Maijā notiks pasākumu cikls maģistra studiju interesentiem “Pagrieziena punkts”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Lai iepazīstinātu ar maģistra studiju iespējām, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) no 19.līdz 31.maijam organizē pasākumu ciklu maģistra studiju interesentiem “Pagrieziena punkts”. Ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt maģistru lekcijas, meistarklases, “ātros randiņus” ar studentiem, kā tikšanās un individuālās konsultācijas ar programmu vadītājām. Pieteikšanās “Pagrieziena punkts” aktivitātēm, aizpildot elektronisko reģistrēšanās formu līdz 15. maijam: https://ej.uz/pagriezienapunkts23.

2023. gada vasarā LKA uzņems studējošos starptautiskajā maģistra studiju programmā “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” (kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti – RTU), kurā studiju process notiks latviešu un angļu valodā. Uzņemšana notiks arī studiju programmās “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” un “Kultūras menedžments”. Studijas maģistrantūrā notiek gan klātienē, gan attālināti un tās ir iespējams apvienot ar darbu.

Radošo industriju kopienas tikšanās

19.maijā plkst. 17.00 laikmetīgās mākslas centrā KIM? (Sporta iela 2) aicinām uz radošo industriju kopienas tikšanos un tīklošanos ar pievienoto vērtību. Dalībniekiem būs iespēja satikt kultūras un radošo industriju politikas veidotājus, atbalsta instrumentu sniedzējus, radošo projektu iniciatorus un attīstītājus, RTU un LKA pasniedzējus, studiju programmas “Radošās industrijas un izaugsmes menedžments” studentus un absolventus. Pasākumā ar mākslinieka Kriša Salmaņa personālizstādi “Rūgts” iepazīstinās kuratore Zane Onckule. Pieteikties dalībai pasākumā: https://ej.uz/radosokopiena23.

Tikšanās ar maģistra studiju programmu vadītājiem

20. maijā plkst. 14.00 LKA (Ludzas iela 24) 5. auditorijā notiks tikšanās ar maģistra studiju programmu vadītājām: Ievu Zemīti (Radošās industrijas un izaugsmes menedžments), Kristīni Freibergu (Kultūras menedžments) un Anci Kristālu (Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija). Interesentiem būs iespēja pievienoties arī Zoom platformā.

Atvērtās lekcijas

No 20. līdz 30. maijam interesentiem būs iespēja iepazīties ar maģistra studiju saturu, pievienojoties maģistrantūras studentiem atvērtajās lekcijās tādos studiju kursos kā “Ekspozīcija kā kultūras mantojuma interpretācijas un komunikācijas rīks” (Līna Birzaka-Priekule), “Filozofijas speckurss” (Andrejs Balodis), “Laikmetīgās mākslas diskurss” (Raimonds Briedis), “Kultūras ekonomika” (Kristīne Freiberga), “Integrētā komunikācija” (Lolita Ozoliņa), “Mantojuma interpretācija” (Artūrs Lapiņš).

29. un 30.maijā no plkst. 17.30 līdz 20.45 LKA ar divām vieslekcijām par radošo starpnieku nozīmi pilsētu revitalizācijā un aktuālajām tendencēm vietējo radošo iniciatīvu attīstībā Portugālē viesosies profesors un pētnieks no Portugāles Tiago Kastro (Tiago Vinagre de Castro), zinātniskā vizītkarte: https://ces.uc.pt/en/ces/pessoas/investigadoras-es-juniores/tiago-vinagre-castro).  

Skatīt lekciju norises laikus: https://drive.google.com/file/d/1JR20x8QfFsL5fLtIOXu7y22oXA9kVt49/view . Vietu skaits dalībai lekcijās un semināros ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties savlaicīgi!

Meistarklases

Četrās meistarklasēs LKA pasniedzēji Astrīda Rogule, Lolita Ozoliņa, Ivars Bērziņš un Aija Lūse iepazīstinās ar tendencēm kultūras un mākslas sektora pārvaldībā, piedāvājot ieskatu zīmolvedības, komunikācijas, menedžmenta un mākslas sektora aktualitātēs. 

  • 23. maijā plkst. 16.00–17.15 mākslas zinātniece un kuratore Astrīda Rogule meistarklasē "Mākslas ietekme uz sabiedrības attīstību - ko māksla spēj vai nespēj ietekmēt?" veicinās diskusiju par mākslas lomu sabiedrības attīstībā. Māksla kā reakcija, māksla kā attieksmes veidotājs. Performatīvo izpausmju nozīme Latvijas atmodas procesos un mākslinieku radošās aktivitātēs mūsdienās. Jautājumi un diskusijas par mākslas nozīmi.
  • 24. maijā plkst. 16.00–17.15 kultūras menedžmenta speciālists Ivars Bērziņš piedāvās  meistarklasi  “Mūzika kā mārketinga rīks”.
  • 29. maijā plkst. 16.00–17.15 zīmolvedības speciāliste Lolita Ozoliņa meistarklasē "Mītu zīmoli jeb kā radīt mītus mūsdienās?" pievērsīsies mīta jēdziena izpratnei, kas zīmolvedībā saistās ne tikai ar simbolisku nozīmju apvītu zīmola identitāti un tēlu, bet arī kā pamatu izpratnei par zīmola pastāvēšanas lomu, par makromītiem, kas apvienojumā ar pieredzi, var kļūt par sava veida kultūras zīmoliem – ikonām.
  • 31. maijā plkst. 16.00–17.15 mārketinga un komunikācijas speciāliste Aija Lūse meistarklasē “Preses relīzes nāve: kā veidot attiecības ar medijiem un  tikt sadzirdētam” sniegs ieskatu relīzes veidošanas pamatprincipos un biežāk pieļautajās kļūdās komunikācijā ar medijiem. Kāda saistība SEO ar izmantotajiem atslēgasvārdiem relīzes nosaukumā? Preses relīze kā komunikācijas vai dokumentācijas rīks? Kāds ir relīzes dzīves cikls jeb kā no vienas ziņas iegūt maksimālo efektu?

Ātrie randiņi ar studentiem

31.maijā no plkst. 17.30 līdz 19.00 LKA dārzā uz ātrajiem randiņiem aicinās LKA maģistrantūras studējošie, piedāvājot interesentiem iespēju iepazīties ar dažādajām studiju pieredzēm. Tā būs iespēja neformālās sarunās uzzināt studējošo motivāciju, izdarot izvēli, par labu maģistra studijām Latvijas Kultūras akadēmijā, tīklošanās nozīmi studiju procesā, profesionālo un personības izaugsmi, ko paver studijas, kā arī to, kā maģistra studijās iegūtā pieredze un zināšanas spēj palielināt konkurētspēju darba tirgū. Katram studentam tiks dotas piecas minūtes, lai iepazītu katru no maģistrantiem, pārrunātu sevi interesējošo un novērtētu savu interesi par studējošā pārstāvēto studiju programmu. 

Kafija ar programmu vadītājām jeb individuālās konsultācijas

Pasākuma cikla “Pagrieziena punkts” laikā ikvienam būs iespēja pieteikties individuālajām konsultācijām ar maģistra studiju programmu vadītājām, lai noskaidrotu interesējošo par studijām, iestājpārbaudījumiem un studiju saturu. Uz individuālām sarunām aicinās Kristīne Freiberga (Kultūras menedžments, 22., 25. un 26.maijs), Ieva Zemīte (Radošās industrijas un izaugsmes menedžments, 20. un 26.maijs), Ance Kristāla (Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija, 22., 24. un 26.maijs).

Pasākuma cikla “Pagrieziena punkts” programma: https://drive.google.com/file/d/1JR20x8QfFsL5fLtIOXu7y22oXA9kVt49/view 

Pieteikšanās studijām LKA maģistra programmās notiks elektroniski mājaslapas (www.lka.edu.lv) platformā www.uznemsana.edu.lv, no 14. līdz 24. jūlijam, savukārt iestājpārbaudījumi notiks no 27. un 28. jūlijā. Vairāk informācijas: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/vasaras-uznemsana-lka/

Vairāk par maģistra studiju iespējām LKA: https://lka.edu.lv/lv/gribu-studet-akademija/studijas/kategorija/

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI