DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Kultūras akadēmija aptaujā vēlas noskaidrot skolēnu zināšanas un interesi par karjeras iespējām kultūras un radošajā sektorā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) marta mēnesī aicina Latvijas vidusskolu un profesionālās izglītības iestāžu skolēnus piedalīties pētījumā, kura ietvaros tiks analizētas Latvijas jauniešu zināšanas un interese par karjeras iespējām kultūras un radošajā sektorā.

LKA ir izveidojusi tiešsaistes aptauju, lai noskaidrotu, kādi ir Latvijas skolēnu priekšstati un zināšanas par iespējām un riskiem, ko piedāvā karjera kultūras un radošajā sektorā, kā arī to, cik daudzi skolēni jau vidusskolas laikā ir domājuši par karjeru šajā sektorā. Aptauju ir aicināti aizpildīt vidusskolu un profesionālās izglītības iestāžu skolēni, neatkarīgi no tā, cik pārliecināti ir par savu nākotnes karjeru, kā arī to, vai tā būs saistīta ar kultūras un radošo sektoru.

Pētījuma rezultāti palīdzēs noteikt, kas ir LKA un citu augstāko izglītības iestāžu, kurā iespējams iegūt informāciju par kultūras un radošo sektoru, kā arī izglītību, lai tajā darbotos, mērķauditorija, un to, kādi ir šo jauniešu raksturojošie faktori, lai labāk spētu komunicēt par izglītības iespējām izglītības iestādēs. Tāpat iegūtie dati tiks izmantoti, lai noteiktu, kādu informāciju ir nepieciešams pilnveidot par karjeras iespējām kultūras un radošajā sektorā, kā arī to, kas ir tie stereotipi, kas valda jauniešu vidū par karjeru attiecīgajā sektorā, lai nākotnē varētu radīt kvalitatīvu saturu, kas sniegtu atbildes uz aptaujā identificētajām neskaidrībām.

Tāpat LKA aprīļa mēnesī piedāvās informatīvas aktivitātes, balstītas aptaujas rezultātos, kurās skolēni un citi interesenti varēs uzzināt vairāk par karjeru kultūras un radošajā sektorā, radītu pilnīgāku izpratni par to, kādas ir nepieciešamās zināšanas, prasmes un kompetences, lai tajā darbotos, kā arī to, kādas attīstības iespējas un izaicinājumi sagaida nākotnē.

Vairāk par aprīlī gaidāmajām aktivitātēm būs iespējams uzzināt LKA mājaslapā un sociālajos tīklos.

Aptauja pieejama tiešsaistē: https://ej.uz/karjerakultura_aptauja

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI