DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Ekskluzīvi: sagatavots dzīvojamo telpu īres tiesībām veltīts rakstu krājums

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Iesaistot vairāk nekā 30 kvalificētus autorus, “Jurista Vārda” redakcija ir sagatavojusi apjomīgu gadskārtējo grāmatžurnālu – saturā ekskluzīvu rakstu krājumu, kas pilnībā veltīts jaunajam Dzīvojamo telpu īres likumam un tam pakārtotajiem jautājumiem. Šis ir pirmais likumu skaidrojošais izdevums, kas turklāt arī aizpilda būtisku robu īres tiesību juridiskās literatūras klāstā – iepriekšējā grāmata īres tiesībās iznākusi pirms vairāk nekā 13 gadiem, un tajā skaidrots nu jau spēku zaudējušais likums.  

Tematiskais grāmatžurnāls iznāks 26. oktobrī, un “Jurista Vārda” abonenti to saņems kā kārtējo iknedēļas izdevumu. Taču tie, kuri vēlas papildu eksemplāru, un citi interesenti ir aicināti to iegādāties jau šobrīd –  juristavards.lv/veikals/ – iepriekšpārdošanā. Tas garantēs eksemplāru no limitētās tirāžas, savukārt, meklējot to pēc iznākšanas, ierobežotā apjoma dēļ grāmatžurnāls visiem nebūs pieejams. Pircēji izdevumu saņems uzreiz pēc tā iznākšanas.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar “Latvijas Vēstneša” Lasītāju servisu:

Norādot uz šā gada grāmatžurnāla īpašo aktualitāti, tematiskā izdevuma redaktore Mg. iur. Sannija Matule skaidro: "Pēc vairākiem Satversmes tiesas spriedumiem virzība uz līdzsvarotāku dzīvojamo telpu īres regulējumu Latvijā tika aizsākta jau sen, taču ar to nebija pietiekami, un 2016. gadā Ekonomikas ministrija sāka darbu pie likumprojekta “Dzīvojamo telpu īres likums”. Tas bija ilgs un sarežģīts process, un jaunais likums stājās spēkā vien šā gada 1. maijā. Līdz ar to spēku zaudēja 1993. gada likums “Par dzīvojamo telpu īri”, taču praksē viss nav tik viegli nošķirams, jo vairums īres līgumu noslēgti saskaņā ar iepriekšējo kārtību."

Jaunais Dzīvojamo telpu īres likums un no tā izrietošie grozījumi Civilprocesa likumā praksē ir ieviesuši būtiskas materiālo un jo īpaši procesuālo tiesību izmaiņas, piemēram, saistību bezstrīdus piespiedu izpildīšanas piemērošanu īres līgumiem un speciālo kārtību īres tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā. Nolūkā atvieglot gan tiesiskā ietvara vienveidīgu izpratni, gan tiesību piemērošanu, gan arī veicināt diskusiju par jau konstatētajām problēmām, “Jurista Vārds” ir sagatavojis tematisko rakstu krājumu, kura izveidē iesaistīts plašs autoru kolektīvs – vairāk nekā 30 nozares profesionāļi, tostarp tiesībzinātņu doktori, mācībspēki, zvērināti advokāti, tiesu izpildītāju, notāru un tiesu institūciju, kā arī tiesībpolitikas veidotāja pārstāvji, no kuriem liela daļa ir līdzdarbojušies jaunā regulējuma izstrādes procesā vai savā profesionālajā darbībā ir saistīti ar šo jomu.

Līdztekus jaunajam īres tiesību un civilprocesuālajam regulējumam grāmatžurnālā papildus skaidroti no īres tiesībām izrietoši temati, piemēram, iepriekšējā un jaunā likuma mijiedarbība; patērētāja jautājums un personas datu apstrāde dzīvojamo telpu īres attiecībās; īres maksa un nodokļi u.c. Lasītāju ērtībām krājumā publicēts arī jaunais Dzīvojamo telpu īres likums tā aktuālajā redakcijā. Tādēļ šis grāmatžurnāls noderēs ikvienam dzīvojamo telpu īres tiesisko attiecību dalībniekam, kā arī tiesību piemērotājiem un tiesību politikas veidotājiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI