Šo atziņu apliecina tiesnešu piemērs – viņu atzinumi un ētikas normu skaidrojumi sabiedrībai ir brīvi pieejami. Kā intervijā "Jurista Vārdam" atzīst Latvijas Tiesnešu ētikas komisijas priekšsēdētāja Diāna Makarova, "lielākais ieguvums no (..) atklātības, publicējot visus dokumentus, ir vērsts tieši uz sabiedrības uzticēšanās nodrošināšanu tiesu varai" un "atklātība ir labākais veids, kā izvairīties no visām intrigām un izdomājumiem".
Piemēram, biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" juriste Krista Asmusa uzskata, ka "sabiedrībai ir tiesības būt informētai gan par publiskā sektora pārstāvju ētikas pārkāpumiem, gan to vērtējumu iestādes ētikas komisijā. Tādējādi sabiedrībai tiek dota iespēja pilnvērtīgi sekot līdzi publiskā sektora darbam un izvērtēt tā pārstāvju piemērotību amatam".
Savukārt Latvijas Universitātes emeritētā profesore Dr. phil. Skaidrīte Lasmane tematiskajā izdevumā skaidro, ka ētika palīdz izšķirties tur, kur pastāv vairākas samērā līdzvērtīgas situācijas risinājuma vai likuma piemērojamības iespējas. Ētika veicina paļāvību un ticību profesionāļu rīcības godprātībai un taisnīgumam, tādēļ, pēc S. Lasmanes domām, ikkatra profesionāla jurista portretu veido trīs lielumi – zināšanas, prasmes un tikumīgs domāšanas veids jeb ētika un "profesionālisms pilnībā neīstenojas bez ētiskas domāšanas un attieksmes". Jurista darba ētika ir nepieciešamība, nevis izvēle.
"Jurista Vārda" tematisko izdevumu par profesionālo ētiku, kurā ir vairāku eksperti viedokļi un skaidrojumi par šo tēmu, saņēma visi abonenti, savukārt interesenti izdevumu var iegādāties šeit: https://juristavards.lv/veikals/produkts/18-februaris-2025-nr-7-1377/.