Ministre I. Lībiņa-Egnere iepazīstinās ar Latvijas pieredzi digitālās transformācijas jomā, tostarp ar E-lietas projektu, tiesu informācijas tehnoloģiju infrastruktūru un citiem digitālajiem rīkiem, kas sekmē efektīvu tiesu darbu. Latvija šobrīd ir viena no vadošajām valstīm Eiropas Savienībā tiesu procesu digitalizācijā — no izmeklēšanas līdz sprieduma izpildei. E-lieta platforma nodrošina iespēju iedzīvotājiem un tieslietu profesionāļiem tiešsaistē sekot lietu virzībai, iesniegt dokumentus un saņemt nolēmumus digitālā formātā. Tas būtiski veicina ātrāku, pārskatāmāku un resursu ziņā efektīvāku tiesu sistēmu.
Tikšanās laikā I.Lībiņa-Egnere informēs arī par E-lietas projekta nākotnes attīstības posmiem, tostarp mākslīgā intelekta izmantošanu atbalsta funkcijās, piemēram, automātiskajā runas atpazīšanā un juridisko dokumentu analīzē.
Tāpat plānota diskusija par datu aizsardzības un kiberdrošības aspektiem digitalizācijas procesā, lai nodrošinātu augstu uzticamības un drošības līmeni.
Šī tikšanās ir nozīmīgs solis Latvijas tieslietu sistēmas digitālās transformācijas stiprināšanā un apliecina valsts apņemšanos aktīvi iesaistīties starptautiskā sadarbībā un labās prakses apmaiņā tieslietu digitalizācijas jomā.