DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Aicina piedalīties sarunā ar Konferences par Eiropas nākotni delegātiem

Lai iepazīstinātu Latvijas nevalstiskās organizācijas, pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un citus interesentus ar Konferences par Eiropas nākotni delegātiem no Latvijas, kā arī iedvesmotos no Latvijas aktīvistu veiksmes stāstiem par to kā panākt pārmaiņas Eiropas līmenī, Latvijas Pilsoniskā alianse un domnīca “Providus” ar Eiropas Parlamenta atbalstu piektdien, 15. oktobrī plkst. 10:30 – 13:30 aicina uz publisku tiešsaistes pasākumu “Konference par Eiropas nākotni: Kā kļūt par veiksmes stāstu Eiropai?”.

“Šobrīd Eiropā notiek vēl nebijis demokrātijas eksperiments - tūkstošiem lieli un mazi pasākumi, kuros Eiropas cilvēki plāno nākotni. Viņu ieteikumi nonāks pie Konferences delegātiem, kuriem uzticēts lemt par Eiropas Savienības likteni. Starp Konferences delegātiem ir arī mūsējie: šobrīd jau desmit Latvijas cilvēki. Savā pasākumā vēlamies ar delegātiem iepazīstināt Latvijas sabiedrību, kā arī delegātus iedvesmot uz aktīvu un ražīgu darbu,” skaidro Iveta Kažoka, domnīcas “Providus” direktore.

Pasākumā klātesošos uzrunās Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Sarunā piedalīsies Latvijas delegāti Konferencē par Eiropas nākotni: Eiropas Parlamenta deputāti Dace Melbārde un Nils Ušakovs, Saeimas deputāti Vita Anda Tērauda un Igors Pimenovs, Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre Ilona Kronberga, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga (Latvijas pilsoņu pārstāve) un Baiba Miltoviča (Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācija, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētās nodaļas prezidente). Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu sarunā pārstāvēs Didzis Stāvausis (Ārlietu ministrijas Vispārējo un institucionālo lietu nodaļas Trešais sekretārs).

Konferences delegāti pasākumā iepazīstinās ar savu redzējumu un idejām, ko īstenot Konferences ietvaros. Dalībniekiem būs iespēja Latvijas pārstāvjiem uzdot jautājumus par viņiem aktuālajām tēmām. Tāpat pasākuma ietvaros Andris Gobiņš, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un Latvijas pārstāvis Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā, Elīna Melngaile, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska padomniece un Juris Štālmeistars, Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītājs, dalīsies ar saviem veiksmes stāstiem par to, kādā veidā iespējams rosināt un panākt pārmaiņas Eiropas Savienības līmenī. Pasākumu moderēs domnīcas “Providus” direktore Iveta Kažoka.

Konference par Eiropas nākotni ir unikāla un aktuāla iespēja Eiropas iedzīvotājiem diskutēt par Eiropas problēmām un prioritātēm, iespēja Eiropas iedzīvotājiem pašiem noteikt Eiropas nākotnes prioritātes. Piedalīties Konferencē var dažādos veidos, sadarbības veidošana ar delegācijas pārstāvjiem no Latvijas, kas pārstāvēs iedzīvotāju viedokļus Konferences darba grupās un plenārsēdēs ir laba papildus iespēja, lai nevalstisko organizāciju un pilsonisko aktīvistu idejas būtu sadzirdētas Eiropas līmenī.

Pasākums norisināsies ZOOM platformā un tiks translēts Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā un lsm.lv. Dalībai pasākumā iespējams pieteikties līdz 14. oktobrim, rakstot uz e-pastu alianse@nvo.lv.

Pasākums notiek projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu. Pasākumu līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU