DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Nedēļu Zirgu pastā būs skatāma izstāde konservatīviem skatītājiem

Latvijas Kultūras akadēmijas rīkotajā skatuves un audiovizuālās mākslas festivālā “Patriarha rudens 2021” būs skatāma mākslinieku apvienības “4K” izstāde konservatīviem skatītājiem “Konservi”.

Konservatīvisms ir tieksme uz ko novecojušu, cenšanās saglabāt, atjaunot ko novecojušu; naidīgums pret jauno, progresīvo. (Latviešu literārās valodas vārdnīca. 1.–8. Rīga, Zinātne, 1972.–1996)

Izstādē “Konservi” apskatāmie darbi attēlo “objektīvo” realitāti, kā to tradicionāli mēdz darīt mākslinieki gan teātrī, gan vizuālajā mākslā. Mākslinieki estetizēti iemūžina mirkli un ar mākslas palīdzību šo mirkli paildzina, tomēr izrādās, ka skaistais mirklis jau ir beidzies, tas ir izrādījies īslaicīgs un pārtapis par neglīto. Mākslinieku mērķis ir likt skatītājam aizdomāties par konservatīvismu sevī pašā. Cik lielā mērā šie uzskati nosaka to, kā uztveram mākslu, teātri un kultūru vispār?

Izstāde ir iecerēta un īpaši radīta LKA skatuves un audiovizuālās mākslas festivālam “Patriarha rudens”. Tā veidota kā atbilde iepriekšējā gada festivāla ietvaros veidotajai izstādei “Īpašās vajadzības” LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, kas tika veltīta tēmai par sieviešu tiesībām teātrī.

Pēdējo divu gadu laikā mākslinieku apvienība “4K” izstādījusi savus darbus vairākās izstādēs, tostarp izstādē “Pasaules gals” Kalnciema ielas kvartāla galerijā, izstādē “45,5 m2” Cēsu alus brūzī, sieviešu tiesībām teātrī veltītā izstādē “Īpašās vajadzības” LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā un joprojām skatāmajā diplomdarbu izstādē “Mērogs: Maksimālisms” Riharda Vāgnera nama logos.

Mākslinieki: Madara Mela, Katrīna Ieva, Andris Kaļiņins, Ieva Stalšene

Koncepcijas autors: Andris Kaļiņins

Izstādes producente: Elizabete Vuškāne


Festivāls notiek ar Latvijas Kultūras akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, AS "Riga Wood Baltic", Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.


Izstāde no 3. līdz 10. oktobrim bez maksas būs skatāma LKA Teātra mājas “Zirgu pats” 2. stāva foajē Dzirnavu ielā 46. Izstādes atklāšana notiks 3. oktobrī plkst. 15:00.
Izstādi var apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā vīrusu pārslimojušas, uzrādot derīgu ES digitālo Covid-19 sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (ID karti vai pasi).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU