DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lidosta “Rīga” pirmo pusgadu noslēdz ar 9,4 miljonu eiro apgrozījumu

Covid-19 pandēmijai turpinot būtiski ietekmēt aviācijas nozari, lidostas “Rīga” apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā sasniedzis 9,4 miljonus eiro, liecina lidostas 2021.gada nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par 6 mēnešu periodu līdz 2021.gada 30.jūnijam.

Lidostas neto apgrozījums 2021.gadā 1.pusgadā bija 9,42  miljoni eiro  - par  2,4  miljoniem eiro jeb 20% mazāk nekā tika plānots 2021.gada budžetā. Novirzes no plānotā skaidrojamas ar Covid-19 izplatības “otro vilni” Eiropas Savienībā, kā rezultātā šā gada sākumā Latvijā uz vairākiem mēnešiem tika noteikti krasi avioceļošanas ierobežojumi, pasažieru plūsmai lidostā samazinoties līdz minimumam.

Tomēr uzņēmuma zaudējumi, kas sešos mēnešos veido 9,4 miljonus eiro, ir par 2,2 miljoniem eiro mazāki nekā tika prognozēts. Zaudējumu apjomu samazināja gan efektīva resursu plānošana un izmantošana, gan kompensācija par zemes atsavināšanu “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas un stacijas izbūves vajadzībām 1,9 miljonu eiro apmērā.

Lai gan vasaras sākumā pasažieru plūsmā bija vērojamas pozitīvas tendences - apkalpoto ceļotāju skaits jūnijā, salīdzinot ar maiju, dubultojās, tomēr Covid-19 pandēmijas ietekme uz  lidostas darba rezultātiem joprojām ir augsta - 1.pusgadā apkalpoti vien 406 tūkstoši pasažieru, kas ir par 63% mazāk nekā uzņēmums plānoja šā gada budžetā.

“Būtiskākais aviācijas nozares izaicinājums arī turpmāk būs pandēmijas izplatības dinamika un ar to saistītie ceļošanas ierobežojumi. Tomēr vienotā digitālā sertifikāta aizvien plašāka pieejamība un pieaugošā vakcinācijas aptvere, kas atvieglo drošu un brīvu pārvietošanos, ļauj prognozēt, ka, lai gan aviopārvadājumu apjoms rudenī varētu samazināties, tomēr nav sagaidāma tik dziļa krīze, kādu pieredzējām pērn,” uzskata lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU