DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. augustā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

“Latvijas gaisa satiksme” ir pabeigusi PBN lidojumu procedūru ieviešanu

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

VAS “Latvijas gaisa satiksme” (LGS) ir izstrādājusi un ieviesusi lidostā "Rīga" augstas precizitātes navigācijas sistēmas (Performance Based Navigation jeb PBN) instrumentālās lidojumu procedūras. Latvijas nacionālajai aviokompānijai “Air Baltic” un citām aviosabiedrībām, kas lido uz lidostu “Rīga” un no tās, ir iespējams uzsākt procedūru izmantošanu jau kopš 12. augusta.

Procedūru izstrāde tika uzsākta, lai risinātu Rīgas lidostas kapacitātes problēmu, kad 2019. gadā aviolidojumu intensitāte sasniedza savu augstāko punktu. Lai gan Covid-19 pandēmija ieviesa savas korektīvas un strauji samazinājās reisu skaits, LGS turpināja PBN procedūru izstrādi saskaņā ar iepriekš apstiprināto grafiku.

“Mēs esam pārliecināti, ka agrāk vai vēlāk lidojumi atjaunosies vismaz iepriekšējā līmenī un reisu skaits turpinās augt. Lai lidosta vēlreiz tikpat asi kā 2019. gadā neizjustu problēmas, ko izraisa augsta lidojumu intensitāte, mēs turpinājām un paredzētajā laikā pabeidzām procedūru izstrādi. Tagad tās var izmantot aviokompānijas, kas savos maršrutos iekļāvušas Rīgu, kā arī militārie gaisa kuģi,” skaidro LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš.

PBN priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālajām instrumentālo lidojumu procedūrām, ir efektīvāka gaisa telpas izmantošana, optimizējot ielidošanas un izlidošanas mijiedarbību, degvielas ekonomija, mazāks CO2 izmešu daudzums un trokšņu līmeņa samazinājums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI