DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Mācībās “Ausma” Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde trenēs cietušo evakuāciju uz ārstniecības iestādēm

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Gatis Dieziņš (Aizsardzības ministrija)

17. jūlijā Vidzemē notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta  kopīgās mācības “Ausma”, kuru laikā tiks vingrināta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienību spēja sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēt un koordinēt cietušo evakuāciju uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionālā konflikta gadījumā.

Mācību laikā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rota izvērsīs mobilos cietušo aprūpes punktus Valmieras novada Trikātā, Cēsu novada Augšlīgatnē un Gulbenes novada Litenē, kur brigādes karavīri-glābēji nogādās cietušo karavīru lomu spēlētājus. Aprūpes punktos medicīnas rotas speciālisti veiks cietušo stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai uz augstāku medicīnas iestādi. Tālāk cietušo karavīru lomu spēlētāji ar militāro medicīnas transportlīdzekli tiks nogādāti pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri ar operatīvo transportlīdzekli cietušos nogādās uz  medicīnas iestādēm – Vidzemes slimnīcu, Cēsu klīniku un Madonas slimnīcu.

Mācību laikā pa koplietošanas ceļiem pārvietosies militārie medicīnas transportlīdzekļi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transports, kas neizmantos skaņas un gaismas signālus. Mācību laikā Trikātas, Augšlīgatnes un Litenes apkārtnē pārvietosies zemessargi un karavīri formas tērpos. Mācību scenārija ietvaros tiks izmantots grims un mulāžas cietušo karavīru lomu spēlētāju brūču un traumu atveidošanai. Mācību laikā nav paredzēta satiksmes slēgšana un iedzīvotāju pārvietošanās ierobežošana.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta rīkotajās mācībās “Ausma” novērotāju statusā piedalīsies arī Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba pārstāvji.

Abu dienestu kopīgās mācības “Ausma” norisinās jau otro gadu. 2020. gada mācību pieredze sniedza iespēju uzlabot Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta praktisko sadarbību, izveidot personiskus kontaktus, kā arī veicināja labāku abpusēju izpratni par pieejamajiem resursiem un informācijas apmaiņas iespējām. Šī gada mācību scenārijs izstrādāts, balstoties uz pagājušā gada mācībās gūtajiem secinājumiem.

Aicinām iedzīvotājus neuztraukties redzot zemessargu un karavīru pārvietošanos apdzīvotās vietās un uz koplietošanas ceļiem un izturēties ar izpratni pret notiekošajām mācībām.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI