DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

PVD konstatējis pārkāpumus saistībā ar suņu ievešanu no Baltkrievijas un Krievijas

Veicot mājas (istabas) dzīvnieku sūtījumu kontroli uz robežas, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis gan viltotus pavaddokumentus, gan atklājis, ka tiek ievesti suņi ar nepieļaujami zemu trakumsērgas antivielu līmeni.

Normatīvie akti nosaka, ka Eiropas Savienībā drīkst ievest tikai pret trakumsērgu vakcinētus mājas (istabas) dzīvniekus. Vakcinācijas dienā dzīvniekam jābūt vismaz 12 nedēļu vecam un, ieceļot Eiropas Savienībā tas var 21 dienu pēc pēdējās potes saņemšanas.

Lai pārliecinātos par šīs prasības izpildi, PVD uz robežas, izlases veidā, paņēma no Baltkrievijas vestu suņu asins paraugus, lai pārliecinātos, ka dokumentos norādītā trakumsērgas vakcinācija veikta atbilstoši prasībām.

Veicot laboratorisko izmeklēšanu, atklājās, ka trijos no pieciem suņu asins paraugiem ir neatbilstoši zems antivielu līmenis. 

Pareizi veiktas vakcinācijas un ievērotu termiņu gadījumā antivielu līmenim būtu jābūt vienādam vismaz ar 0.5 vai > 0.5 SV/ml, bet Baltkrievijas dzīvnieku asinīs tas bija vien 0,04 SV/ml, 0,13 SV/ml un 0,17 SV/ml. 

Par konstatēto PVD ir informējis gan Baltkrievijas kompetento uzraudzības iestādi, gan paziņojis citu dalībvalstu uzraudzības dienestiem.

Suņi, kuriem tika konstatēts zems trakumsērgas antivielu līmenis tika ievesti saņēmējiem Vācijā, Polijā un Beļģijā.

Tāpat, veicot kontroles, PVD robežinspektoriem radās aizdomas par septiņu Krievijas kompetentās uzraudzības iestādes izsniegtu veterināro sertifikātu autentiskumu. 

PVD robežinspektoru aizdomas apstiprinājās – seši no septiņiem sertifikātiem izrādījās viltojumi. Dzīvniekiem, kuriem izsniegti viltoti dokumenti, iebraukšana Eiropas Savienībā tika liegta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU